CE Kalite Belgesi

 

CE kalite belgesi aslında bir kalite belgesi değildir. Peki ce kalite belgesi değil ise nedir diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Ce standart belgesidir, yani bir ürünün belirlenmiş standartlarda olmasını temsil eder. Mesela bir floresan lambayı örnek verelim. Floresan lamba insan sağlığına, hayvan sağlığına, bitki ve diğer canlıların yaşamına ve çevreye zarar verip vermediğinin standardı CE belgesine bağlıdır.

 

 

Kısacası CE belgesi kalite belgesi değildir standart belgesidir. Ülkemizde bazı ürünlerde CE standart belgesini zorunlu tutmaktadır. Zorunlu olan ürünlerden bazılarını sıralamak gerekirse gaz yakan aletler, sıcak su kazanları, otomatik olmayan tartı aletleri, asansörler, dondurucular, oyuncaklar, gezi tekneleri, inşaat malzemeleri söylenebilir. Her ürüne ait zorunlu ce uygulaması ilgili bakanlık tarafından takip edilmektedir. Ce işareti bulunan her ürün Avrupa standartlarında demektir. CE işaretini yasal olarak onaylanmış kuruluş olan Notified Body tarafından verilmektedir. CE Kalite Belgesi Avrupa Birliğinin belirlemiş olduğu kuruluşlarca ilgili üründen beklenen uyumluluğa yeterince sahip olduğu kanaatine varması sonucu ilgili ürene vermiş olduğu başarı sembolüdür. CE Kalite Belgesini almaya hak kazanmış ilgili ürün artık güvenilir bir ürün statüsünde olacaktır. Bunun sonucunda Avrupa Birliğinin belirlemiş olduğu kuruluşlar bu ürün AB’nin belirlemiş olduğu statüde olduğunu belgeleyerek yayınlayacaktır. Bu aşmaların her bir adımı CE Kalite Belgelendirme’dir. CE Kalite Belgelendirme tamamen profesyonel bir süreç içinde olması gereklidir. İntegral Kalite olarak CE Kalite Belgelendirme ve tüm CE Belgesi ilgili tüm bu hizmetimiz uzun yılların tecrübesi, geniş profesyonel kadrosu, hizmette de güler yüzlü oluşumuz ve samimi duruşumuz, hızlı bir süreçle iş bitirici firma oluşumuz sizleri memnun edecektir. CE Kalite Belgelendirme ile ilgili süreç sonunda istediğiniz belgeler/ buna bağlı tüm her şey bu hizmeti tam bir dokümantasyon doğrultusunda sizlere firmamız tarafından sunulacaktır.

 

 

CE Kalite Belgesi nedir?

 

CE Kalite Belgesi nedir? CE Kalite Belgesi Nedir ve Nereden Alınır? CE Kalite Belgesi nedir belli firmalar tarafından Avrupa standartlarının belirlediği aşamaları uygulayarak firmalara verdiği bir belgedir. CE Kalite Belgesi Nedir CE Kalite Belgesi ürünün Avrupa ve Dünya üzerinde en üst düzey kalitesidir. CE Kalite Belgesi nedir rakiplerini geride bırakıp tercih edilen olmak demektir. Çünkü CE Kalite Belgesi ürünler içerisinde en güvenilir olan demektir. Neden mi? CE Kalite Belgesi nedir sorusunu açalım CE Kalite Belgesi dünyada üretilen ürünler içerisinde bazı analizler ve standartlar doğrultusunda İnsan sağlığını tehdit etmeyen, belirli bir standarda uyumlu olan kaliteli malzemeden üretilen ürünlere verilen bir üründür.  CE Kalite Belgesi nedir sorusuna daha öncede imaj, kalite, güven, sağlık gibi terimler kullanmıştık. Umarız kısaca CE Kalite Belgesi nedir sorusuna da bu şekilde açıklık getirmiş olmuşuzdur.

 

 

CE Kalite Belgesi Nasıl Alınır?

 

CE Kalite Belgesi Nasıl Alınır? Belirli test, inceleme ve CE certification analizleri sonrası ürünün uygunluğunu ve gerekli prosedürleri yani modüller takip ederek, üretilene ürün pazara sunulmadan önce gerekli işlemler tam olarak tamamlanmalıdır. CE Kalite Belgesi Nasıl alınır? Üretici firmalar, üretecekleri ürünlerin hangi kapsam içinde bulunduğu yönetmeliği uygunluğunu kontrol etmesi gerekiyorsa bu konuda uygunluk araştırması için yetkili, onaylı kurum ve kuruluşlara kesinlikle başvurmalıdırlar.  CE Kalite Belgesi Nasıl Alınır konusunda İNTEGRAL Kalite Danışmalık firması sizlere bu konuda en iyi hizmeti vermeye hazırdır.

 

 

CE Kalite Belgesi Faydaları

 

CE Kalite Belgesi Faydaları, CE Kalite Belgesi Faydaları ve yararları CE belgesi anlam olarak Avrupa Uygunluk anlamına geldiğinden CE Kalite Belgesi Faydaları Avrupa ya açılmak isteyen üreticilerin Avrupa pazarında söz sahibi olması için avantaj sağlamaktadır. CE Kalite Belgesi Faydaları ürününüzün piyasada kalitesini iyi olarak göstermesini sağlar. CE Kalite Belgesi Faydaları genel olarak firmanızın imajını da iyi bir noktaya taşır.

 

 

CE Kalite Belgesi kimler almalıdır?

 

CE Kalite Belgesi kimler almalıdır. Ürün üreten tüm firmaların CE Belgesi alması gerekmektedir. CE Kalite Belgesi Kimler Almalıdır CE Belgesi Neden Alınır? CE Belgesi almak için Avrupa’nın belirlediği prosedür ve bazı talimatlar bulunmaktadır.  CE Kalite Belgesi Kimler Almalıdır dendiğinde kesinlikle üretim yapan tüm firmaların alması gerektiğini söyleyebiliriz. Firmalar üretmiş oldukları ürünleri bir Pazar sahası açarak satmaktadır. AB ülkeleri bu büyük pazarların başında gelmektedir. CE Kalite Belgesi kimler almalıdır sorusuna kısaca üretim yapan ve dünyaya açılmak isteyen firmalar standartlara uyarak CE Belgesini almalıdır diyebiliriz.

 

 

CE Kalite Belgesi

 

CE Kalite Belgesi tüm Avrupa ülkelerinin ortak kullandığı bir terimdir. CE Kalite Belgesi kök olarak Fransızcadan türemiş olan açılımı Conformité Européene olan İngilizcede European Conformity diye anılan Türkçede ise Avrupa Uygunluk anlamına gelen bir terimin kısaltılmış halidir. CE Kalite Belgesi firmaların ürünlerinin hiçbir insan sağlığı tehdit etmeyecek hiçbir olumsuz katkı maddesi olmayacak belirli bir standartlara uygun olacak olmasını temin eden bir işarettir. CE Kalite Belgesi Almak Avrupa’nın tüm ürünler için belirlediği ürün standartları bulunmaktadır. Üreteceğiniz ürün sınıfı içinde belirli olan standartlara uygunsa ürününü Avrupa ülkelerine pazarlayabilirsiniz. CE Kalite Belgesi günümüzde sadece Avrupa ülkeleri tarafından tüm dünya ülkeleri tarafından neredeyse istenmektedir. CE Kalite Belgesi insanların sağlığını tehdit edecek ürünlerden insanı korumaktadır. CE Kalite Belgesi demek Kalite demek, CE Kalite Belgesi Güven demek, CE Kalite Belgesi Sağlık demek, CE Kalite Belgesi üretici firma için İmaj demek, CE Kalite Belgesi demek kısaca tercih edilmek demektir.