Haccp Belgesi

Gıda sektöründe risk analiz diye adlandırılan HACCP Kritik Kontrol Noktaları ve Tehlike Analizleri diye adlandırılır. HACCP’ nin amacı insan sağlığını tehdit edecek unsurların önüne geçerek bu risklerin ortadan kalkmasını sağlamaktır. Üretim akışındaki tüm aşamalar incelenmelidir.

Bunu sıralamak gerekirse; Hazırlık öncesi, hazırlığın tamamlanması, Ürün üretimi, transfer, stoklama, packing (ambalajlama), saklama ve taşıma şeklinde sıralanabilir.Her adımda kesinlikle hijyen konusuna koşullarına uymak zorunludur.HACCP Belgesi olan alan bir firma hijyen ve titizlik konusunda güvenilir bir firma olduğunu göstermektedir. HACCP Belgesi Gıda ürünü üretimi yapan firmalar tarafından alınmaktadır. HACCP Belgesi firmanın gıda konusunda tüm adımlarda hijyene önem verdiğini ve insan sağlığı konusunda titizlikle çalıştığını gösterir.HACCP analiz sistemi HACCP Belgesi ise HACCP analizinin olumlu sonuçlanması ile alınan bir gıda güvenliğini sertifikasıdır. Bu analiz tamamen bilimsel veriler ile yürümektedir.

 

Haccp Belgesi nedir?

 

Haccp Belgesi nedir? Haccp Belgesi nedir neden alınır? Haccp Belgesi gıda üretimi yapacak olan bir firmanın belirli analizlerle insan sağlığını tehdit edecek unsurların ortadan kalkması ile güvenli hale gelmesi sonucu üretim yapması için aldığı bir belgedir. Bir firma ürününü üretip ve satabilmesi için bu belgeye ihtiyacı vardır. Haccp Belgesi nedir tabi ki insanların güvenle tüketimini sağlayabileceği ürünlere verilen belgedir.

 

Haccp Belgesi nasıl alınır?

 

Haccp Belgesi nasıl alınır? Haccp Belgesi veren kuruluşlar? Haccp Belgesi nasıl alınır bunun belli adımları bulunmaktadır. Haccp Belgesi almak için Haccp ürün analizleri yapılmaktadır daha sonra her hangi bir risk bulunmadığı takdir de Haccp Belgesi alabilirsiniz. Haccp Belgesi nasıl alınır bunun için İNTEGRAL Kalite Danışmanlık olarak sizlere yardımcı olmaktayız. Haccp Belgesi Nasıl Alınır dendiğinde insanlar bir ücret ödeyerek alındığını sanmakta, Haccp Belgesi almak için uyulması gereken bazı zorunluluklar ve istenilen bazı esaslar vardır. Haccp Belgesi para ile alınmaz öncelikle belli prosedürlere uyularak hak edilen bir belge olduğunu unutmamalıyız.

Gıda Üretim Sertifikası Tarım Bakanlığınca istenen Haccp Belgesi almak için;

  • İntegral Kalite Danışmanlık firmamız ile irtibata geçmeli
    • Firmamız ile sözleşme yapmanız,
    • Firmamız tarafından Denetimin yapılması ve
    • Belgenizin tarafınıza verilmesi ile sürecin tamamlanması.

 

Haccp Belgesi Faydaları

 

Haccp Belgesi Faydaları firmanın güvenilir ve hijyene dayalı bir firma oldu gösterdiği için tercih edilmeyi sağlamaktadır. Haccp Belgesi Faydaları firmanızın güvenoyunu arttırarak sizleri rakiplerinize nazaran daha iyi bir noktaya taşımaktadır.

 

Haccp Belgesi Faydaları sıralarsak;
– Gıda hijyen güvenliğini sağlar.
– İnsan sağlığını tehdit edecek her türlü etkilerden koruyarak güvenli üretimi sağlar.
– Müşteri güveninin ve memnuniyetinin sağlanması
– Pazar alanının büyümesini sağlar.
– Hatalı üretimden doğacak olan ürün kayıpları olasılığını azaltır.

 

Haccp Belgesi kimler almalıdır?

 

Haccp Belgesi kimler almalıdır? Haccp belgesi kimler almalıdır gıda ürünü üretimi yapan ve geniş bir pazara sahip olmak isteyen tüm firmalar bu belgeyi almalıdır. Haccp belgesi kimler almalıdır? Tüketicilerin ve fason firmalar tercihi olmak isteyen firmalar Haccp Belgesi almalıdır. Haccp Belgesi kimler almalıdır? Gıda ürünü sektöründe olmak, tercih edilmek, büyümek isteyen tüm firmalar almalıdır.