İso 17025 Belgesi

 

 

İso 17025 Kalibrasyon Laboratuarların gerekli olan yeterliliğe sahip olmasını amaçlayan bir yeterlilik belgesidir. İso 17025 Deney yapılanacak Laboratuarları ve Kalibrasyon Laboratuarın gerekli standartlarla uygun hale getirilmesiyle olması gereken düzeye gelmesini amaçlar. İso 17025 Sadece deney yapan ve kalibrasyon hizmeti sağlayan bütün laboratuarlar için gerekli belgelendirmedir.

 

 

 

Bu laboratuarlar üretici, müşteri ve bağımsız laboratuarlar olarak belirlenmiştir. İso 17025 bütün İso standartları gibi güveni, sağlığı ve kendini yenileyerek kusursuzluğu amaçlamaktadır.

 

 

İso 17025 Belgesi nedir?

 

İso 17025 Belgesi nedir? İso 17025 Belgesi olan sağlık kuruluşunun numune alma da dahil olmak üzere test ve kalibre etme yeterliklerinin genel gerekliliklerini yerine getirdiğini gösterir. İso 17025 Belgesi nedir? Standart yöntemler, standart dışı yöntemler ve laboratuarda geliştirilen yöntemler kullanılarak yapılan test ve kalibrasyonlar da dahil sonrası alına bilen bir belgedir. Test ve / veya kalibrasyon yapan tüm organizasyonlar için geçerlidir. Bunlara, örneğin test ve / veya kalibrasyonun muayene ve ürün sertifikasyonunun bir parçasını oluşturduğu birinci, ikinci ve üçüncü taraf laboratuvarları ve laboratuvarları vardır. İso 17025, personel sayısına veya test ve / veya kalibrasyon faaliyetlerinin kapsamı ne olursa olsun tüm laboratuvarlara uygulanabilir. Bir laboratuvar numune alma ve yeni yöntemlerin tasarımı / geliştirilmesi gibi İso 17025 kapsamındaki faaliyetlerden birini veya daha fazlasını üstlenmediğinde, bu maddelerin gerekleri geçerli değildir. İso 17025, kalite, idari ve teknik işlemler için yönetim sistemlerini geliştirmede laboratuvarlar tarafından kullanılır. İso 17025 Belgesi nedir? Laboratuar müşterileri, düzenleyici otoriteler ve akreditasyon organları, laboratuvarların yeterliliklerini teyit etmek veya tanımak için de kullanabilir. İso 17025, laboratuvarların sertifikalandırılmasında temel olarak kullanılacak şekilde tasarlanmamıştır. Laboratuvarların çalışmasıyla ilgili düzenleyici ve güvenlik gerekliliklerine uyma İso 17025 kapsamına girmemektedir.

 

 

İso 17025 Belgesi nasıl alınır?

 

İso 17025 Belgesi nasıl alınır? Laboratuvar için öncelikle yönetim sistemi oluşturulmalı daha sonra bu yönetim sistemi kapsamındaki prosedürlerin eksiksiz olarak laboratuvar uygulanmasını sağlayıp son olarak yetkili kurum tarafından denetim yapılarak belgeyi almaya hak kazanılır. İso 17025 Belgesi nasıl alınır? Kesinlikle prosedürler uygularken eksiksiz şekilde uygulanmalıdır. Ufak bir noksanlık belgeyi almanıza engel olacaktır. İso 17025 Belgesi nasıl alınır? Bu konuda İntegral Danışmanlık Hizmetleri sizlere en iyi yolu çizecektir kesinlikle Danışmanlık firmalarından destek almalısınız.

 

 

İso 17025 Belgesi Faydaları

 

İso 17025 Belgesi Faydaları sağlık kuruluşunun numune alma da dahil olmak üzere test ve kalibre etme yeterliklerinin genel gerekliliklerini yerine getirdiğini gösterir. İso 17025 Belgesi Faydaları müşteri güveni artışı sağlar, Pazar büyümesi, imaj, kalite, itibar gibi birçok konuda önem kazanırsınız. İso 17025 Belgesi Faydaları daha çabuk çözüm, doğru analiz, doğru sonuçlar ortaya çıkmasını sağlayarak sistem kazanmanızı sağlar.

 

 

İso 17025 Belgesi kimler almalıdır?

 

İso 17025 Belgesi kimler almalıdır? Deney aynı zamanda kalibrasyon yapma yetkisi olan tüm kurum, kuruluş ve firmalara uygulanabilir. Bu kurum, kuruluş ve firmalar bir, iki ve üç taraf kapsamında ki laboratuarları, inceleme yapan, ürün belgelendirme hizmetinde rol oynayan deney ve aynı zamanda kalibrasyon hizmeti sağlayan tüm laboratuarlar için geçerlidir. İso 17025 Belgesi kimler almalıdır? Deney yapan laboratuvara sahip kuruluşlar almalıdır. İso 17025 Belgesi kimler almalıdır? İnsanlar tarafından güvenilir bir laboratuvar olmak isteyen birinci, ikinci ve üçüncü taraf tüm laboratuarların İso 17025 belgesini alması gerekir.

 

 

İso 17025 Belgesi

 

İso 17025 Belgesi tüm deney yapan birinci taraf, ikinci taraf ve üçüncü taraf laboratuarların alması gereken bir belgedir. İso 17025 Belgesi Dünya üzerinde her ülkede geçerli bir belgedir. İso 17025 Belgesi alan bir firma deney konusunda prosedürler doğrultusunda olduğunu gösterir. Prosedürlere bağlı kalmak firmanın hijyene, titizliğe ve insana önem verdiğini gösterir.

 

 

Birinci Taraf: Üretici firmanın Laboratuvarı/laboratuvarları

 

İkinci taraf: Müşteri Laboratuvarı/laboratuvarları

 

Üçüncü taraf: Bağımsız Laboratuvarlar