İSO 14001 Baş Denetçi Eğitimi

iso 14001 baş denetçi eğitimi, çevre yönetim sistemleri ile ilgili uluslararası geçerli sistem ve tekniklerin kazanılmasını sağlamaktadır. Bu eğitimi alan kişiler, işlerinde profesyonel baş denetçi olarak faaliyet gösterebilirken, ayrıca gelişen çevre yönetim teknolojileri ve tüm profesyonel bilgilerinde sahibi olacaktır.

 

iso 14001 Çevre Yönetim Sistemi Eğitimi

 

Etkili ve uzman bir çevre yönetim sistemi tetkiklerini uygulamak için, iso 14001 baş denetçi eğitimini tamamlamanız gerekmektedir. Eğitim, yönetim ile ilgili tüm teknik ve tetkik prosedürü öğrenmenizi sağlarken, planlama ve takip yetilerinin de kuvvetlenmesini sağlayacaktır.

 

Eğitimin Kişiye Sağladıkları

 

Bu belgeye sahip olan kişiler, iso 14001 baş denetçi eğitimi faydalarını yorumlayarak, iş yerinde yönetim ve tetkikçi alanlarında faaliyet gösterebilirler. Bu açıdan tetkik, planlama, yönetim ve liderlik vasıflarına sahip olarak, kurumlarda tetkikçi olarak görev alabilirler. Bu belge sayesinde, çevre ve risk bazlı düşünme olanaklarını da geliştirip, proses yönetimi ve liderlik konusunda büyük tecrübelere sahip olan baş denetçiler, kurum ya da firmaların aranan kişileri arasında yer alabilirler.

 

Eğitime Kimler Katılmalıdır?

 

İş sağlığı ve güvenliği adına faaliyet gösteren kişiler bu eğitimi alarak daha profesyonel anlamda bilgi birikimine sahip olabilirler. Kurum ya da firmaların iso 14001 standartlarına uygun denetleme yapmak isteyen kişiler, mutlaka iso 14001 baş denetçi eğitimi kurslarına katılmalıdır. Ayrıca, 3. taraf belgelendirme kuruluşlarında, belgelendirme ve performans ile ilgili tetkikçi olmak isteyen danışmanlar, bu eğitim sayesinde yöneticilik yetilerini arttırabilirler.