İSG Uzmanlığı Eğitimi

2012 yılında yeni yasanın kabul edilmesi ile Avrupa Birliği uyumuna bir adım daha atılmış ve firmaların iş sağlığı ve güvenliği uzmanı çalıştırılması mecburi olmuş. Bu durum da birçok kişiye iş istihdamı yaratmış. Tabi bu istihdama sahip olabilmek için isg uzmanlığı eğitimi görmek ve sınavlardan geçmek gerekmekte. Bu istihdamın sağlanması için de firmamız uzmanlık eğitimini herkese sunmaktadır.

 

İş Güvenliği Uzmanı Nasıl Olunur?
İş Sağlığı ve Güvenliği uzmanın birçok amacı vardır. Temel amaçları ise çalışan kişilerin güvenliğini sağlamaktır. Kişileri meslek hastalığı ve gerçekleşecek olan iş kazalarından koruma görevini üstlenirler.

 

Verimin artması için de üretimin güvenliğini uzmanlar sağlamaktadır. Aynı zamanda bu durum ekonomik açıdan da önem arz etmektedir.

 

İşletme güvenliğinin de sağlanması gerekir. Güvenli ve sağlıklı olmayan çalışma ortamı sebebi ile doğması mümkün olan makinelerin arızları, patlama ve yangın gibi olaylar ortadan kaldırılır ve bu sayede işletme güvenliği sağlanmış olur. Uzmanların çalışma alanı belli bir noktada değildir ve bütün iş kollarını kapsamaktadır. Bu yüzden oldukça farklı yönlü çalışma gerekebilir.

 

İş Sağlığı ve Güvenliği uzmanı olabilmek için firmamızın verdiği isg uzmanlığı eğitimi almak yeterli olacaktır. Bu sayede gereken bilgiye ve donanıma sahip olacaksınızdır. İsg uzmanlığı eğitimi aldıktan sonra ise İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’nün yapacak olduğu sınavdan başarılı bir şekilde geçerek iş güvenliği uzmanı belgesi alınır. İş güvenliği uzmanı olan ise C sınıfı belge alabilecektir.