NLP Eğitimi

NLP beynimiz ve dilimiz arasındaki iletişimin davranış yapımıza nasıl yansıdığını anlamamıza yardımcı olur. NLP eğitimi ile kendi iletişim becerilerimizi öğrenek, özel hayatımızda ve iş hayatımızda daha mutlu, başarılı ve etkin yaşamamızı sağlamış oluruz.

 

NLP Eğitiminde uzman bilgisi

 

NLP(Neuro Linguistic Programing) Nedir?

 

Bu şekilde olaylara kişilere ve davranışlara bakış açımızın değiştirilmesi, yeteneklerin ve özün keşfedilerek bundan sonraki yaşam için pekiştirilerek öğrenilmesi hedeflenmektedir.

 

NLP Eğitimi

 

NLP eğitimi hem ciddi hem eğlenceli bir süreçtir. Kendi yanlışlarımızı keşfetmek onları doğrularımız haline getirmek eğitim bittikten sonra keyif verecektir. Genelde bir grup halinde eğitimi verilir. Eğer köklü değişiklikler istenildiği takdirde birebir eğitim daha doğru sonuçlar verecektir. Eğitim süresi ise kişiden kişiye değişim göstermektedir. Fakat kısa bir süre içerisinde değişim başladığı görülmektedir.

 

Aile Hayatında NLP

 

Aile içerisindeki yaşanılan sorunlar, en çok bile bile yapılan yanlışlar ya da yanlış olduğu bilindiği halde üzerinde durulmayan davranışlar ile yaşanmaktadır. Bu sorunların keşfedilmesi, üzerinde durulması ve bu davranışların beynimize doğru bir şekilde kodlanarak kalıcı olarak çözümlenir.

 

İş Hayatında NLP

 

NLP iş hayatında başarılı olmanın eğitimini vermek yerine, kendi beceri ve kabiliyetlerinizi, kapasitenizi fark ettirerek bunları ne şekilde kullanmanız gerektiğini anlama becerisinin eğitimini verir.

 

Kekemelik için NLP

 

Kekemelik sorunun özünde özgüven eksikliği yatmaktadır. NLP eğitimi ile tüm korkularınız çözülerek özgüvenin tekrardan kazanılması sağlanır. Özgüven geri kazanıldığı takdirde ise akıcı bir şekilde konuşabilirsiniz.