Iso Kalite Belgeleri

haccp-belgesi

Haccp Belgesi

Gıda sektöründe risk analiz diye adlandırılan HACCP Kritik Kontrol Noktaları ve Tehlike Analizleri diye adlandırılır. HACCP’nin amacı insan sağlığını tehdit edecek unsurların önüne geçerek bu risklerin ortadan kalkmasını sağlamaktır. Üretim akışındaki tüm aşamalar incelenmelidir.

iso belgesi nasıl alınır,iso kalite belgesi,ıso 9001,iso 9001,ISO belgesi almak,ıso belgesi veren firmalar,iso belgesi fiyatları,ıso 9001 ne işe yarar,iso kalite belgesi nasıl anılır,iso 9001 belgesi

İso Belgesi Nasıl Alınır

ISO Belgesi almak için neler gerekir gibi soruları kısaca açıklayalım. Öncelikle ISO Belgesi nasıl alınır sorusundan önce ISO Belgesi ile ilgili alacağınız belgenin ne olduğunu ve hangilerine ihtiyacınız olduğunu kararlaştırmalısınız.

ohsas-18001-belgesi-k1

Ohsas 18001 Belgesi

OHSAS 18001 Yönetim Sistemi’ de tüm yönetim sistemleri gibi kapsadığı konu çerçevesinde insanı ve yaşamı ilgilendirmekte olup bu durumu tehdit edecek unsurları ortadan kaldırıp daha iyi olması amaçlanmıştır.

iso-17025-belgesi-k1

İso 17025 Belgesi

İso 17025 Kalibrasyon Laboratuarların gerekli olan yeterliliğe sahip olmasını amaçlayan bir yeterlilik belgesidir. iso 17025 Deney yapılanacak Laboratuarları ve Kalibrasyon Laboratuarın gerekli standartlarla uygun hale getirilmesiyle olması gereken düzeye gelmesini amaçlar.

iso-50001-belgesi-k1

İso 50001 Belgesi

İso 50001 Enerji Yönetim Sisteminde en önemli olan konulardan biri Enerji tasarrufudur.iso 50001 Enerji Yönetimi Sistemi kurum, kuruluş ve firmaların aksiyon oluşum düzenini iyi ve planlı şekilde yapar.

iso-31000-belgesi-k1

İso 31000 Belgesi

İso 31000 Risk Yönetimi bütün iş hayatının her anı ile bir bütün olan yönetim sistemidir. İso 31000 Risk Yönetimi her an gelişmekte olan dünyamıza teknoloji ve bilimin getirdiği yeniliklerle beraber yeni riskleri de beraberinde getirmektedir.

iso-27001-belgesi-k1

İso 27001 Belgesi

Küçük ya da büyük işletme olmaksızın dünyadaki bütün işletme, firma, kurum ve kuruluşlar dahil insanların gizli tutulması gereken bilgilerini korumayı amaçlayan ve bu bilgileri güvence altına alıp insanlara güven aşılayan onların bilgilerini güven altına alıp bütün tehditlere karşı korumayı amaçlamaktadır.

iso-22000-belgesi-k1

İso 22000 Belgesi

İso 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi İnsanların temel ihtiyacı ve yaşam kaynağı olan gıda tüketimi aynı zamanda insan sağlığının en önemli çizgisi sayılmaktadır. İso 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi sağlıklı tüketimin güvencesidir.

iso-16949-belgesi-k1

İso 16949 Belgesi

İso 16949 Kalite Yönetim Sistemi Otomobil Sektöründe üretici firmalar için gerekli olan mecburi bir belgelendirmedir.  İso 16949 Kalite Yönetim Sistemi Araçlar için geçerli olup Ulusal ve Uluslararası kabul görmüş ve İso Technical Committee-TC 176 isimli Teknik Komite tarafınca kurulmuştur.
iso-15189-belgesi-k1

İso 15189 Belgesi

Medikal laboratuarların Uluslararası yeterliliğini, uygunluğunu en iyi hale getirmeyi amaçlamak, hasta ve çalışan sağlık personellerini koruyarak güveni amaçlamaktadır.  Medikal Laboratuar ile ilgili firmaların Uluslararası belirlenmiş standartlara uygunluğunu belirlediği gibi iso 15189 belirtmiş olduğu standartlar doğrultusunda firmayı tanır.

iso-13485-belgesi-k1

İso 13485 Belgesi

İso 13485 Standardı, Tıbbi cihazlar ile ilgili özel şartlar barındıran Ulusal ve Uluslar arası bir standarttır. İso 13485 Yönetim Sistemi, İso 9001 Kalite Yönetim Sistemine bağlı olup iso 9001 Kalite Yönetim Sistemi esas alınarak hazırlanmıştır. İso 13485 Yönetim Sistemi Tıbbi Cihazlar ile ilgili Üretici firma, Üretici firmaya bağlı distribütörleri dâhildir.
iso-10002-belgesi-k1

İso 10002 Belgesi

İso 10002 tüketicilerin hizmet aldığı sektöre karşı olumlu ve olumsuz olarak vermiş olduğu yazılı bir değerlendirmeyi Ulusal ve Uluslararası standartlar kapsamında bu yapılan değerlendirmeyi sorgulayarak arşivlenmesini sağlayıp sonucunda tüketici memnuniyetini artırmayı ve şikâyetlerin azalmasını amaçlayan yönetim sistemidir.

iso-14001-belgesi-k1

İso 14001 Belgesi

iso 14001 belgesi diğer sertifikalara oranla ülkemizde en çok ihtiyaç duyulan belgelerden biridir. Daha çok çevre belgesi diye de anılan belge tam adıyla iso 14001 çevre Yönetim Sistemi olarak tanımlanmaktadır. Çevre doğadaki tüm canlıların ilişkileri, bitki, hava, su, doğal kaynakların bulunduğu alan olarak tanımlanırsa, çevrenin korunması insanların dahil olduğu tüm canlıların korunması manasına da gelir.

iso-cesitleri-k1

İso Çeşitleri

iso belgesinin çok sayıda çeşidi vardır. iso belgesinin yürürlükte olan çok türleri iş kolu sınıflarına göre değişmektedir. Mesela bir eğitim kurumunun sağladığı hizmet ile bir sağlık kuruluşunun sağladığı hizmet aynı değildir. Bu nedenler belli başlı guruplandırmalar yapılmıştır. Bu gruplandırmalara göre iso belgesi türleri de sınıflanmaktadır. Günümüz itibariyle iso çeşitlerini aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür.

iso-9001-begesi,iso-kalite-belgesi-ıso9001,iso-belgesi-firmaları,ıso-9001-nereden-alınır,ıso-9001-belgesi-nedir,iso-belgesi-almak

İso 9001 Kalite Belgesi

iso 9001 kalite belgesi standart belgelerinden belki de en çok tercih edilenidir. iso 9001 kalite belgesinin çok tercih edilmesinin nedeni işletmelerin her aşamasında kalite yönetimi benimsemesidir. Farklı ülkelerde üretilen hizmet ve ürünlerin uluslararası belli standartlarda kalitelendirilmesi olarak da adlandırılabilecek iso kalite belgesi alınması bir takım adımlarla gerçekleşir.

iso-9001-belgesi-k1

İso 9001 Belgesi

iso 9001 belgesi iso sertifikaları arasında ülkemizde en çok tercih edilen belgelerden biridir. Bilindiği gibi iso bir standart belgesi olması hasebiyle her kesime faydaları vardır. iso 9001 belgesinin üretici firmaya, tüketici firmaya ülkelerin ekonomisine katkılar sağlamaktadır. iso kurumu 23 Şubat 1947 tarihinde kurulmuştur ve iso 9001 Kalite Sistem Standartları 1987 yılının mart ayında yayınlanmıştır.

iso-belgesi-k1

İso Belgesi

iso belgesi nedir? iso belgesi uluslararası standart teşkilatının ingilizcesi olan international Organization for Standardization kelimelerinin kısaltması olan iso kelimesinden oluşmaktadır. Uluslararası Standartlar Teşkilatı yani iso ya üyel olan ülkelerin sayısı günümüzde yaklaşık 170’i bulmuştur. iso bir standart belgesidir ve iso’nun geçmişi 1946 yılına kadar gitmektedir.
Belgelendirme-Firmalari-istanbul

Belgelendirme Firmaları İstanbul

Türkiye’de birçok firma belgelendirme hizmeti almaktadır. belgelendirme firmaları istanbul başta olmak üzeri birçok şehirde mevcuttur. İNTEGRAL KALİTE DANIŞMANLIK olarak İstanbul’da ve birçok ilde hizmet vermekteyiz.

iso-Belgesi-Almak-istiyorum

İso Belgesi Almak İstiyorum

Firmanızın profesyonel olmasını, tercih edilir bir firma olmasını insanlar üzerinde iyi bir izlenim bırakıp iyi bir imaja sahip olmasını istiyorsanız aslında iso belgesi almak istiyorum demektesiniz bu konuda sizlere profesyonel hizmet vererek sizlerin geleceğe dair iyi bir firma olmanızı amaçlamaktayız.

iso-9001-Belgesini-Kimler-Alabilir

İso 9001 Belgesini Kimler Alabilir

İnsanlar tüketim ve hizmet gibi alanlarda her daim en iyi hizmeti almak istemektedir. Uyumluluk anlamına gelen iso 9001 belgesini kimler alabilir elbette bu uyumluluk kümesi dışına çıkmadan ve gerekli standartları yerine getiren her alanda hizmet veren tüm firmalar alabilir.

iso-9001-Kalite-Yönetim-Sistemi

İso 9001 Kalite Yönetim Sistemi

iso 9001 kalite yönetim sistemi üretim ve hizmet kapsamı olarak ikiye ayırıp tüm sektöre hitap ederek belli prosedür ve standartlar koyarak insanları güven altına almayı amaçlamıştır.

iso-Belgesi-Nedir-Ne-ise-Yarar

İso Belgesi Nedir Ne İşe Yarar

Firmaların global iş dünyasında prosedürlere ve standartlara uyumunu göstermekte, iso belgesi nedir ne işe yarar?aynı zamanda bu belge ile firmaların insanlara karşı güvenilirliğini ispatlamaktadır. İnsanlar birçok konuda kendisi için daha iyisini amaçlamaktadır. İnsanlar tüketim ve hizmet gibi alanlarda her daim en iyi hizmeti almak istemektedir. ISO Belgesi ile insanların bu isteklerini karşılanmaktadır.

iso Belgesi Veren Firmalar

İso Belgesi Veren Firmalar

Kaliteli, tercih edilir, güvenilir, Sektörde Pazar kitlesi bulunan ve imaj sahibi bir firma olmak istiyorsanız sektör ile ilgili ISO Belgesi edinmelisiniz. iso belgesi veren firmalar sizlere bu konuda belirli bir yol çizerek belge almanızı sağlayacaktır.