Marka Patent Belgesi

ankara-patent-firmalari-k1

Ankara Patent Firmaları

Fikirsel bir buluşun patentlenebilmesi için; yeni olması, tekniğin bilinen durumunun aşılması ve sanayiye uygulanabilir şekilde olması gerekmektedir. Bu buluşlar üç farklı patent sistemiyle korunabilir. Bunlar: incelemeli patent sistemi, incelemesiz patent sistemi ve faydalı modeldir.

patent-hakki-nedir-k1

Patent Hakkı Nedir?

Patent alınarak, buluş yapılan ürün veya hizmetin belli bir süre üretme, kullanma ve satma hakkıdır. Günümüzde birçok kişi bu işlemi yaparak, ürünü veya hizmetini kendine ait olduğunu belgeleyebilir.
patent-isimleri-k1

Patent İsimleri

Günümüzde birçok insan hayatı kolaylaştıracak yeni buluşlar ortaya çıkartıyor. Bazen hayatımızda oldukça büyük bir yere sahip olan bu buluşlar sahipleri tarafından korumaya alınıyor. Bu koruma kopya korumasıdır.

patent-hakki-k1

Patent Hakkı

Patent hakkı, bir kişinin ya da kuruluşunun haklarının korunması için var olmuştur. Herhangi bir buluş ve icat yapan kişi patent almadığında yapılan buluşun çalınma veya kullanılma ihtimali bulunmaktadır.

patent-cesitleri-k1

Patent Çeşitleri

Belli incelemeler sonucunda buluş olarak kabul görerek, ilgili kurum tarafından belgelendirilen işlemlere patent işlemleri adı verilmektedir.

patent-belgesi-k1

Patent Belgesi

Türk Patent Enstitüsü’ne yapılan başvuru sonucunda alınmış olan ve üzerinde tarihin, saatin, dakikanın, saniyenin ve evrak giriş numarasının yer aldığı barkot onaylı olan belgeye patent belgesi denir.

patent-ankara-k1

Patent Ankara

Patent başvurusu yapmadan önce dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. patent Ankara firmamız hangi tür patent alma talebiniz olursa olsun, buluşunuzu yenilik araştırmasına tabi tutarak en doğru patent başvurusu yapabilmeniz için sizlere destek olmaktadır.
patent-nasi-yapilir

Patent Nasıl Yapılır

Ülkemizde, incelemeli patent sistemi ve faydalı model sistemi olmak üzere iki tür patent bulunmaktadır. Patent nasıl yapılır sorusunu soranların öncelikle bu patentlerin özelliklerini bilmesi gerek.

bursa-patent-firmalari-k1

Bursa Patent Firmaları

Patent almak her kurumun bir numaralı öncülüdür. Çünkü kurumlar arası rekabetin yaşandığı bir çağda patent bir güç unsuru olarak ortaya çıkmaktadır. Tabii patent alımında en önemli nokta doğru firma ile çalışmak ve bu firmalardan gerekli olan hizmeti almaktır.

patent-almak-istiyorum-k1

Patent Almak İstiyorum

Patent almak demek resmi kurumlara para ödeyerek geliştirdiğiniz herhangi bir şeyin kabulünü sağlamaktır. Sizde patent almak istiyorum derseniz farklı devlet kurumlarına belirli ücretler ödeyerek gereken prensipleri sağlayarak patentinizi alabilirsiniz.

patent-almak-k1

Patent Almak

Uzun süredir yerli olarak Türkiye’de ikamet eden şahıs firmaları ya da ticari firmaların meydana getirdiği buluşların korunması amacı ile patent almak gerekmektedir. Alınacak olan bu patent işleminin onaylanma merci Türkiye Patent Enstitüsüdür.

patent-almak-icin-k1

Patent Almak İçin

Bir buluş olduğunu iddia ederek patent almak için başvuruda bulunan kişinin, buluşu incelenmek üzere ilgili uzman heyete gönderilir. Buluş kabul edilirse, doküman ve teknik tarifler ile birlikte tekrar ikinci inceleme süreci başlar.

patent-icin-gerekli-belgeler-k1

Patent İçin Gerekli Belgeler

Patent, buluş sahibine, buluşunu kullanabildiği ürününü satma, yayma, kiraya verme gibi kişisel haklar tanırken aynı zamanda bu buluşun sağlıklı, güvende ve güvenilerek tanıtılmasına olanak sağlayan bir unvandır.

patent-burosu-k1

Patent Bürosu

Patent alabilmek için öncelikle patent isteminde bulunulan markanın yeni ve özgün bir buluş olup olmadığının araştırılması yapılır. Patent bürosu hizmetleri kapsamında yapılan bu ön araştırmada markanızın orijinalliğini teyit etmek için yoğun bir çalışma süreci başlatılır.

patent-alma-sureci-k1

Patent Alma Süreci

Patent alma süreci birçok adımdan oluşmaktadır. Her adıma ayrı ayrı dikkat edilmesi sürece hız kazandıracak ve herhangi bir problem oluşumunu engelleyecektir. Patent alma süreci ciddi ve önemli bir süreçtir.

patent-uzmani-k1

Patent Uzmanı

Patent sürecinin eksiksiz ve sorunsuz bir şekilde tamamlanması için sizlere gerekli tüm yardımı sağlayan patent uzmanı firmaları, marka değerinizin artmasına imkan tanımaktadır.

patent-alma-asamalari-k1

Patent Alma Aşamaları

Tıpkı marka gibi, patent için de tescil gereklidir. Bunun için de birçok aşama gereklidir. Patenti alınacak şeyin aşağıdaki üç kriterin karşılanması gerekmektedir.

patent-alimi-integral

Patent Alımı

Patent alımı noktasında aslında üç aşama gerçekleşir. Birinci aşamada bireysel olarak başvuru yapmanız ve gerekli olan dilekçeyi doldurduktan sonra Türk patent enstitüsüne göndermeniz gerekir.

patent-alma-kosullari

Patent Alma Koşulları

Patent alma koşulları, patent alımı ile ilgili dikkat edilmesi gereken koşullar anlamına gelmektedir. Bu koşullara dikkat edildiğinde patent alımı gerçekleşecek ve patent geçerlilik süresi boyunca herhangi bir sıkıntı yaşanmayacaktır.

online-tescil

Online Tescil

Herhangi bir ürünün ismi veya markası tescil ettirilmek istendiğinde başvurulacak yöntemlerden birisi online tescil işlemidir. Tescil işlemi ile markanın veya ürünün 10 yıl süre ile koruması sağlanmaktadır.

online-marka-tescil

Online Marka Tescil

Günümüzde İnternet sayesinde artık birçok işlem Online olarak yapılabilmekte ve bu sayede zamandan büyük ölçüde tasarruf edilebilmektedir.
neden-marka-tescili

Neden Marka Tescili

Neden marka tescili yapılır çünkü; ekonomik rekabetin hızlanması, firmaların rahat bir şekilde ürünlerini pazarlayabilmesi için markanın tescil edilmesi zorunlu hale getirmiştir. Neden marka tescili yapılır çünkü o markayı hukuki olarak koruma altına almak önemlidir.

nasil-patent-alinir

Nasıl Patent Alınır

Bir ilk olan ürün veya fikir eseri sahibi olduğunuza inamakta iseniz, nasıl patent alınır ? İlk önce Türk Patent Enstitüsü’ne başvuru yaparak işlemleri başlatmanız gerekir.

marka-tescil

Marka Tescil

Markalaşma konusunun en önemli adımı marka tescil işlemidir. Bu konudaki tek yetkili kurum ise Türk Patent ve Marka Kurumu’dur. Üretilen veya ticareti yapılan ürünlerin üzerinde kullanılan bütün işaretler marka tescil ile korunmaktadır.
marka-tescili-nedir

Marka Tescili Nedir

Kişi ya da bir firmayı temsil eden işaret ve logoların yanında bir ürünü diğerlerinden ayıran özelliğine marka denilmektedir ve diğer firmalar tarafından kullanılamamasını sağlamak için TPE’den alınan tescil belgesidir.

konya-marka-tescil

Konya Marka Tescil

Türk Patent Kurumu tarafından patenti onaylanmamış bir ürün kullanıyorsanız bunu başkalarının kullanmasını engellemeniz imkansızdır. Bunun için yapmanız gereken şey konya marka tescil yaptırmak olmalıdır.

markalasmak

Markalaşmak

Markalaşmak için çalışması yapılacak ürünün kalite yönetimi, finansal yönetimi yapılır. Ürün veya hizmetiniz için belgesi.com.tr tarafından, Hitap ettiği pazarın yapısı ile rekabet şartları analiz edilir. Fırsat ve engeller tespit edilerek bir stratejik yönetim süreci oluşturulur.
marka-yönetimi

Marka Yönetimi

Kişiler marka yönetimi yaparken marka kişiliğine dikkat etmelidir. Çünkü markalar da kişiler gibi kişiliklere sahiptir ve marka yönetimi sırasında gideceğiniz aşamalarda bu kişiliğe göre hareket etmelisiniz.

marka-nedir

Marka Nedir

Marka nedir sorusunun cevabını açıklayacak olursak kısaca, üretilen malın yada hizmetin bir başka firmanın ürettiği mal yada hizmetlerden ayıran harflere, işaretlere, veya logolara marka denir.
patentli-markalar-listesi

Patentli Markalar Listesi

Global bakışın reel piyasalara egemen olmasıyla birlikte eskiden beri önemli olan marka ve patent hakkı daha da öne çıkmıştır. Dünyada patentli markalar listesi giderek artan bir ilgi odağı olmaktadır.
marka-hakki

Marka Hakkı

Marka bir kurum ve kuruluşun kullanıcıya sunmuş olduğu hizmeti ve ürünü anımsatan türde oluşturulmuş olan isim ve logosudur. Marka hakkı ise kurumun marka oluşturma ve kullanma hakkını tanımlar.
marka-ve-marka

Marka ve Marka

Günümüz koşularında marka ve marka danışmanlığı birimleri, büyük şirketlerin bünyelerinde olması zorunlu hale gelmiştir. Markalaşma işleri, isim hakkının elinde bulundurulması adına yapılması zorunlu prosedürlerdir.
marka-tescil-yenileme-nasil-yapilir

Marka Tescil Yenileme Nasıl Yapılır

Bir kez markamı tescil ettirdim ve bu sonsuza kadar sürecek diye düşünmemelisiniz. Bu belli bir süreyi kapsamak da ve süre bitiminden önce markanın yeniden tescil edilmesi için başvuru yapılmalıdır.
turkce-isim-tescil

Türkçe İsim Tescil

İngilizce karaktere olan bağımlılığınızı ortadan kaldıran ve kendinize özgü bir domain oluşturmanıza imkan tanıyan Türkçe isim tescil internet ortamında taklit edilme riskinden sizleri korumaktadır.
ankara-marka-tescil

Ankara Marka Tescil

İsim hakkının korunması işlemi, son derece önemlidir. İsminizi ve soy isminizi, birileri kullandığı zaman, Ankara marka tescil kategorisinde, sizin adınıza açıklama yaptığı zaman, mağdur olursunuz. Bu durum, ekonomi dünyasında da geçerlidir.

marka-tescil-nasil-alinir

Marka Tescil Nasıl Alınır

Ulusal ve Global anlamda marka tescili almak, ticari ve hukuki haklarınızı korumak için, marka tescili ve patent tescil belgesi almanız gereklidir. Firmamız tüzel kişiler ve kurumsal şirketlere yönelik sunduğu marka tescil nasıl alınır programları ile, markalara dair her alanda aktif hizmet sağlamaktadır.
marka-tescili-nasil-yapilir

Marka Tescili Nasıl Yapılır

Marka tescili nasıl yapılır sorusunun cevaplarını araştırarak doğru şekilde yapılması önemlidir. Başvurulan marka için tescil edileceğinden emin olunsa bile mutlaka takip edilmesi gereklidir.
marka-tescili-yaptirmak

Marka Tescili Yaptırmak

Marka tescili yaptırmak demek, firmaların kendi ürün ya da hizmetlerinin diğerlerinden ayrılmasını sağlayacak bir işarete sahip olmaları demektir.
mersin-marka-tescil

Mersin Marka Tescil

Bir firmanın ürettiği mal ya da hizmeti diğerlerinden ayıracak olan özelliğine marka denilmekte ve bu marka tescil edilmesi halinde de diğer firmalar tarafından kullanılamamaktadır.
marka-tescil-icin-gerekli-evraklar

Marka Tescil İçin Gerekli Evraklar

Piyasada bir kuruluşun reklam yüzü olarak kullandığı markalar, diğer piyasa kuruluşları tarafından taklit edilmemesi için marka tescili ile resmi hale getirilmelidir. Marka tescili başvurusu Türk Patent Enstitüsü’ne yapılmalıdır.
marka-tescili-antalya

Marka Tescili Antalya

Bu uzun bir süreçtir ve yaklaşık olarak bir yıl sürebilmektedir. Marka korunması marka tescil Antalya başvurusu yapılır yapılmaz başlar öylece sizin markanızın da taklit edilmesi ya da kullanılması yasak bir hale gelir.
com-tr-icin-marka-tescili

Com.tr İçin Marka Tescili

Bir kurumun, veya kişilerin sunduğu hizmet ve sahip olduğu malların korunmasını ve diğer işletmelerden ayrılmasını sağlayan tescil türüdür. Slogan, isim, şekil, marka sembolleri ve com.tr için marka tescili gibi pek çok kısım marka tescili sınıfına girer.
marka-tescili-nasil-alinir

Marka Tescili Nasıl Alınır

Markanızı firmanızın adına tescil ettirmek ve bunu rakip firmaların kullanamamasını istiyorsanız yapmanız gereken şey TPE onayı almaktır. Bu konuda sizlere uzman kadrosu ile hizmet veren firmamız marka tescili nasıl alınır sorusunun cevabını vermenin yanında bütün süreci sizin adınıza yürütmektedir.
marka-tescili-icin-gerekli-evraklar

Marka Tescili İçin Gerekli Evraklar

Fakat marka tescili için gerekli belgeler hazırlanmadan önce işlemlerin başlaması için kendiniz veya marka temsilcisinin türk patent kurumuna başvurması gerekiyor. Başvuru yapıldıktan sonra marka tescili için gerekli belgeler hemen hazırlanmaz öncelikle bir ön araştırma yapılır.
marka-yenileme

Marka Yenileme

Yapılan marka yenileme işlemi düzenli olarak yaptırılması gereken bir işlemdir. Genellikle marka yenileme 10 yılda bir yapılan bir işlemdir. Bu marka yenileme işlemi markanızı korumanız ve güncellemeniz için yapmanız gereken bir işlemdir fakat süresine dikkat etmeniz gerekiyor.
marka-tescil-yenileme

Marka Tescil Yenileme

Marka tescil yenileme, marka tescili sona ermiş kişilerce başvurulan işlemlerdendir. Marka tescili markanın korunması ve haklarının saklı tutulması için son derece önemlidir. Fakat belirli bir süresi olan marka tescili bir süre sonra sona erecek ve yenilenmesi gerekecektir.
marka-tescil-siniflari

Marka Tescil Sınıfları

Marka tescili sınıfları, firma ve kişi adına üretilen ürünün marka ismini alabilmeniz için başvuru esnasında kullanılan bir kategoridir. Üretilen ürün hangi marka tescili sınıfları ile uyuşuyorsa, o sınıf ve marka için müracaat edilmelidir.
marka-tescil-patent

Marka Tescil Patent

İşletmeler açısından bir çok avantaj sağlayan marka tescil patent işlemi Türkiye Patent Enstitüsüne yapılan başvuru ile gerçekleştirilmektedir. Marka tescil işlemi ile başka firmanın isimlerini kullanarak kazanç sağlamaları engellenmiş olur.
marka-tescil-ofisi

Marka Tescil Ofisi

Marka, bir ürünün kendi kategorisinde bulunan diğer ürünlerden ayrılmasını sağlayan özelliklerin toplamıdır. Marka tescili ise marka tescil ofisi yardımı ile meydana getirilen ürünün sahibine tescil edildiğini gösteren bir işlem ve bu işlem sonucunda verilen belgedir.

marka-tescil-islemleri

Marka Tescil İşlemleri

Herhangi bir markanın korunmasını sağlayan, bu sayede hem ürünü hem de sahibini koruyan işlemlere marka tescil işlemleri denir. Tescil işlemi yapılan markanın gerçek sahibi, tescil edilen markayı ilk olarak düşünen ve bu ürünün kullanımına devam eden kişidir.

isim-tescil-nasil-yapilir

İsim Tescil Nasıl Yapılır

İsim tescil nasıl yapılır? 10 yıllık süreçlerde yenilenmesi zorunlu olan marka tescili işlemleri sonucunda süre kısıtlaması olmadan, istenilen ismin ve logonun marka tescil işlemi gerçekleştirilmektedir.

Marka Tescil Ettirmek

İşletmelerin ürün ve ya hizmetlerini korumaları nedeni ile marka sahibini korumak amacı ile yapılan marka tescili, işletmeler için önemli avantajlar sağlamaktadır. Marka tescil ettirmek isteyenler için hizmet sunan marka tescil firması, işlemlerin çok daha hızlı ve sorunsuz ilerlemesine imkan tanımaktadır.

marka-devri

Marka Devri

Marka devri işlemlerinizde sizlere destek olan firmamız, sizlere verdiği destekle işlemlerinizin en kısa zamanda ve kolayca yapılmasını sağlamaktadır. Bu sebeple; siz de güvenli bir devir işlemi gerçekleştirmek istiyorsanız, firmamızı ziyaret edebilirsiniz.

marka-tescil-adana

Marka Tescil Adana

TPE yani Türk Patent Kurumu tarafından marka tescil adana verilmektedir. Bu tescilin yapılabilmesi için tescilini istediğiniz markanın mutlaka diğer markalardan bariz olarak ayırt edilebiliyor olması şarttır.
marka-tescil-belgesi-nedir

Marka Tescil Belgesi Nedir

Bir şirketin ya da kuruluşun, ürün ve hizmetlerini, diğer şirket ve kuruluşların ürün ya da hizmetinden ayıran her türlü işarete marka tescil belgesi nedir deniliyor. Marka tescil belgesi nedir, bireylerin isim, soy isimleri, şekiller, sloganlar, sayılar ya da her türlü işaretler marka tescil belgesine konu olabiliyor.

marka-tescil-belgesi

Marka Tescil Belgesi

Şirketlerin tüketici algısında önemli bir yeri olan markalar, sahip olduğu kişi veya kuruluşlara sağladığı imkânlarla önemli avantaj sağlamaktadır. Marka sahipliğinin göstergesi olan marka tescil belgesi, tescil sahibinin sahip olduğu hakları göstermesi açısından önem teşkil etmektedir.

marka-tescil-islemleri-nasil-yapilir

Marka Tescil İşlemleri Nasıl Yapılır

Marka tescil başvurusu için gerekli ilk evrak başvuru dilekçesidir. Türk Patent Enstitüsü’ne dilekçe ile marka tescil işlemleri nasıl yapılır başvuru yapılmaktadır. Nüshalar halinde ürün veya marka tanıtım projesi, kullanım kılavuzu ya da marka tanıtım kullanım bilgileri açık tanımı ile fotoğraf, resim, logo gibi görsel eklentiler eklenir.

marka-tasarimi-integral

Marka Tasarımı

Rekabet ortamının araştırılması ürün ve verilen hizmet hakkında gerekli bilginin toplanması da marka tasarımı için gereklidir. Firmanın vereceği mesajları da içinde barındırması gereken marka tasarımı çok kısa bir zaman içerisine sığdırılacak kadar önemsiz olmadığından gerekli özeni gösterebileceğiniz yeterli zamanı verebileceğiniz bir zaman diliminde tasarlanmalıdır.

urun-patenti-nasil-alinir

Ürün Patenti Nasıl Alınır

Başvuru dilekçesi ile kuruma başvuru ardından 7 yıllık yahut 20 yıllık ürün patenti başvuru işlemini gerçekleştirmiş oluyoruz. Patent sürecinin tamamında danışmanlık hizmeti sunarak ürün patenti nasıl alınır hakkında en kısa yollar ve formüllerle, 3 aylık resmi gazete yayınlanma süreci ardında, marka tescil kabulün gerçekleştiriyoruz.

marka-siniflari

Marka Sınıfları

Marka sınıfları tescil ettirilecek olan ürüne göre değişmektedir. Tescilli markalar, tescil edilen kişinin bilgisi dışında üretilemez ve satılamaz. Bu sayede yapılacak olan haksız kazançların önü marka sınıfları tescili ile kesilmiş olmaktadır.

marka-satisi

Marka Satışı

TPE kuralları çerçevesinde yapılan devir işlemlerinde, markanın önceden tescil edilmiş olması gerekmektedir. Marka satışı işlemlerini kolay bir şekilde yapabileceğiniz hizmetlerimizle her türlü desteği vermeye hazır olan firmamız, uzman kadrosu ve deneyimli elemanları ile sizlerin yanında yer almaktadır.

marka-isimleri

Marka İsimleri

Marka çeşitlerinin sayısı birden fazla olmakla beraber, böylece ürününüzü garanti ve temin noktasında istenilen düzeye getirebilecek ve marka isimleri ile ayırıcı bir unsur haline dönüşebileceksiniz.

marka-patent-izmir

Marka Patent İzmir

Ankara, İstanbul ve marka patent izmir başvurusu için; sistem üzerindeki sekmelerden isim- soy isim- marka adı ve telefon numaranızı ibraz ederek, marka patent izmir sorgulaması yapabilirsiniz.

marka-patenti-nedir

Marka Patenti Nedir

Marka patenti nedir? Markasına patent almak isteyen tüzel kişilerin hazırlaması gereken evraklar, vergi levhası fotokopisi, varsa markayı ifade eden logo, vekaletname, şirket imza sirküleri fotokopisidir.

marka-patenti-alma

Marka Patenti Alma

Marka patenti alma, bir markanın korunabilmesi ve çalışmalarına güvenle devam edebilmesi için son derece önemlidir. Patent alınması markanın tüm haklarını koruyacak ve kötü niyetli kişilerin marka kimliğini çalmalarına engel olacaktır.

marka-ve-patent-vekilligi

Marka ve Patent Vekilliği

Bir teşebbüsün diğerinden ayırt edilmesini sağlayan marka, kişi ismi dahil olmak üzere her türlü sözcük ve sayıyı içerebilir. Patentli buluş ise, alınıp satılabilen hatta kiralanabilen buluş sahibinin mülkiyetidir. Firmanızın işleri ve markanızın tescili adına yapılan çalışmaya marka ve patent vekilliği adı verilmektedir.

marka-ve-patent-vekili

Marka ve Patent Vekili

Marka patent vekili patent sahibinin belirlediği kişilerden oluşur.  Marka patent vekili patent sahibine yardımcı olabilmek, haklarını savunabilmek, uygun bir patent dilekçesi hazırlamak için gerekli hukuki ve teknik bilgilere sahip olması gerekir.

marka-patent-tescili

Marka Patent Tescili

Son yıllarda büyüyen sanayi ve ekonomi neticesinde marka patent tescili önemli bir hal almıştır. Marka, bir işletmenin mal veya hizmetlerinin diğer işletmelerin mal ve hizmetlerinden ayrılmasını sağlayan işaretlerdir.

marka-patent-tescil

Marka Patent Tescil

Marka patent tescil işlemlerinde en önemli unsur marka patentine konu olmuş olan işaretin ayırt edici olma özelliğidir. Ayırt edicilik, marka patent tesciline konu olan işaret, şekil veya ismin diğer mal ve hizmetlerin işaret, isim ve şeklinden farklı olması kriteri demektir.

marka-patent

Marka Patent

Marka patent başvuru süreci, markayı tescil ettirmek için müracaat işlemi ile başlar ve bu müracaatın kabul edilmesi sonucunda markanız korunmaya başlar. Markanın tescil edilme süresi yaklaşık olarak 12 ile 14 ay arasında gerçekleşmektedir.

marka-patent-ankara

Marka Patent Ankara

İncelemeli marka patent alımında kullanım süresi 7 senedir. İncelemeli marka patent Ankara tescil işlemlerinde 20 senelik tescil hakkı verilmektedir.

marka-patent-konya

Marka Patent Konya

Marka patent Konya ofisi olarak ön araştırmaları yaptıktan sonra alınan vekalet sonucunda yetkilendirilen vekil aracılığı ile işlemlerinizin yapılması için çalışılır. Başvuru için gerekli olan tüm belgeler marka patent Konya vekili tarafından hazırlanır.

patent-marka

Patent Marka

Patent marka başvurusu için sizin adınıza gereken bütün işlemleri sizi yormadan biz hazırlıyoruz. Bütün evraklar ve belgeler hazırlanarak bütün araştırmalar yapılır ve size sadece evraklar imzalatılarak TPE’ne başvuruda bulunuyoruz.

marka-patenti-nasil-alinir

Marka Patenti Nasıl Alınır

En çok merak edilen sorular arasında marka patenti nasıl alınır yer almaktadır. Firmamız bünyesinde yapacak olduğunuz marka patent başvuruları alanında uzman olan ekibimiz tarafından denetlenerek ivedi bir şekilde yapılmaktadır.

marka-patent-nedir

Marka Patent Nedir

İncelemesiz patent alımlarında; kısa süreli (ortalama 7 yıl) ivedili ve mali kaynakları kısıtlı buluşlar oluşturmaktadır. İncelemeli marka patent nedir diye bir sorunuz var ise; 20 yıllık bir koruma sağlanmaktadır.

adana-marka-tescil

Adana Marka Tescil

Marka tescili, markalaşmak isteyenler için, son derece önemlidir. Büyük firmalar, reklam ve tanıtımla markalaşan isimlerinin Adana marka tescil işlemlerini, hiç bir zaman ihmal etmemektedir.

marka-ve-patent

Marka ve Patent

Size ve tüm müşteri kitlemize en kaliteli ekibimizle hizmet veriyoruz. Marka ve patent işlemlerinde çok daha başarılı işler yapmak için her geçen gün kendimizi geliştirerek hizmet veriyoruz.

marka-patenti-almak

Marka Patenti Almak

İşletmeler marka patenti almak için gerekli başvuruları yapıp süreci tamamladığında marka ve isimleri belirli süre boyunca korunmaktadır. Marka tescili yapıldığı andan itibaren piyasada aynı isimle diğer firmalar faaliyet gösteremezler.

marka-nasil-alinir

Marka Nasıl Alınır

Birden fazla marka tescil başvurusu yapmanız halinde hem markanızın tescil olanağını arttırmış olursunuz, hem de ileride yaşanacak problemlere karşı da daha öncesinden tedbir almış olursunuz.

marka-listesi

Marka Listesi

Bulunan marka listesi genellikle Türkiye de en yaygın olan isimlerdir. İlk olarak marka listesi incelemeniz önemlidir. Çünkü marka listesi bakarak ne tarz isimler kullanıldığına bakabilirsiniz.

marka-koruma

Marka Koruma

Marka koruma piyasada daha kaliteli ve müşteriye yönelik mal ve hizmetlerin çıkması için önemlidir. Marka koruma altına alınmadığı hallerde aynı isim ile pek çok kurum ve kuruluşlar hizmet vermeye başlayabilir.

marka-takip

Marka Takip

Marka takip izleme sistemleri ile Türk Patent Enstitüsü’nün her ay yayınladığı marka başvuruları düzenli olarak incelenmekte ve marka başvurusu tescil aşamasında iken iptal edilebilmektedir.

marka-ismi-alma

Marka İsmi Alma

Marka ismi alma, firma ya da bireysel olarak sunmuş olduğunuz ürün veya hizmetler üzerine markaların tescillenmesi işlemidir. Marka ismi alma işlemi, markaların kiralanması ya da ilk olarak firma adına tescillenmesi şeklinde mümkün olmaktadır.

Marka-isim-tescil

Marka İsim Tescil

Bu anlamda firmamız daima hızı ve titiz çalışması ile yanınızda olarak, bütün işlemlerin gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. Bu sayede marka isim tescil işlemleriniz kısa sürede halledilmektedir.

marka-isim-hakki

Marka İsim Hakkı

Marka isim hakkı için başvuru yapıldıktan sonra bir inceleme süresi vardır. İncelemeyi enstitü uzmanları yapar. İnceleme sonunda red sebepleri yoksa ilan ve tesciline karar verilir. İlan üç ay sürelidir. Bu süre zarfında herhangi bir itiraz olmaz veya haksız itiraz olursa Türk Patent Enstitüsü tarafından marka tescil edilir.

Marka-Patent-Siniflari

Marka Patent Sınıfları

Hizmet marka patent sınıfları içerisinde ise reklamcılık, haberleşme, eğitim, mühendislik ve lokanta hizmetleri gibi bir çok hizmet çeşidi bulunmaktadır. Tescil başvurusu sırasında bu sınıflardan hangisinin markaya ait olduğu belirlenmektedir.

marka-firmalar

Marka Firmalar

Global bir marka firma olmak yurt dışında satışların yükselmesiyle markanızın dünyanın dört bir yanında bulunan her sektörde avm, market, kafelerde olmasını sağlar. Hızlı bir yayılma gerçekleştirir ve bunun yanında marka firmalar gibi bir büyüme gerçekleştirirseniz bu size büyük bir güç katar.

marka-danismanligi

Marka Danışmanlığı

Marka danışmanlığı, firmalara ait olan değerleri ön plana çıkaran ve pazarlanma konusunda farklı fikirler üreten kişilere verilen tanımdır. marka danışmanlığı, ağırlıklı olarak standart düzeydeki reklam ajansalarının yapamadığı tanıtımsal faaliyetleri yerine getirmektedir.

Marka-danismanlik-sirketleri

Marka Danışmanlık Şirketleri

Firmaların markalaşma süreçlerinde önemli bir rekabet avantajı elde etmelerini sağlayan marka danışmanlık şirketleri belirlemiş olduğu stratejiler ile çok daha emin adımlar ile ilerleme kaydedilmesine destek olmaktadır.

marka-cesitleri

Marka Çeşitleri

Garanti Markası: Marka çeşitleri arasında yer alan bu türdeki markalar; firmanın ortak özelliklerini, kalitesini ve üretim usullerini garanti altına alan işarettir.

marka-almak

Marka Almak

Marka almak, istenilen isim hakkının ya da logonun süresiz bir şekilde koruma altına alınmasını sağlamaktadır. Sadece10 yılda bir isim hakkı işlemlerinin yenilenmesi yeterlidir bu süreç için.

logo-tescili-nasil-yapilir

Logo Tescili Nasıl Yapılır

Logo tescili nasıl yapılır sorusuyla başvuran müşterilerimize vekalet sistemi ile her türlü aşamada yardım etmekteyiz. Logo patenti başvuru tarihinden itibaren 10 yıl sürer ve 10 yılda bir yenilenme gerektirir.

Logo-tescil-ettirmek

Logo Tescil Ettirmek

Logo tescil ettirmek tahmin edildiği kadar zorlu bir işlem değildir. Logo tescil ettirmek noktasında en önemli faktör tescil ettirilecek olan logonun özgünlüğüdür. Logo özgün değilse tescil edilmesi mümkün olmayacaktır.

logo-patenti-almak

Logo Patenti Almak

Logo patenti almak pek çok marka ve kuruluşun büyük bir titizlikle dikkat ettiği en önemli hususlardan biridir. Öyle ki firmalar kendilerine ait bir logo tasarımı geliştirirler.

logo-patent

Logo Patent

Logo patent tescil işlemleri Türk Patent Enstitüsü’nün Markalar Kanunu kapsamında yürütülmektedir. Patentler 10 yıl süre ile geçerli olup, 10 yıl sonra yenilenmesi gerekmektedir. Türk Patent Enstitüsü tarafından onaylanan markalar, Markalar Bülteninin de yayınlanmaktadır.

konya-patent

Konya Patent

Konya ve iç kısımlarında bulunan tescil, patent işlemleri konya patent kurumları tarafından sağlanır. Konya’daki konya patent kurumlarından bazıları aksiyon patent, destek patent, İhsaniye ve Ferit paşa da bulunan patent merkezleridir.

konya-patent-firmalari

Konya Patent Firmaları

Patent alımı, buluşun tüm haklarının, buluş sahibine verilmesine, ticari faaliyetlerinin buluş sahibi tarafından yürütülmesine ve hukuki haklılıkların sağlanmasını sağlamakta, Konya patent firmaları hizmeti ile buluşunuz için tam koruma sağlamaya danışmanlık ediyoruz.

ankara-patent-burosu

Ankara Patent Bürosu

Türk Patent Enstitüsü tarafından gerçekleştirilen isim hakkı alma işlemleri, on yıllık isim kullanma hakkı, Ankara patent bürosu çalışmalarıyla, sunmaktadır. Bu hak ile birlikte, firma veya ürünlerinizin isimi, başkaları tarafından kullanılamaz.

patent-formu

Patent Formu

Patent başvurularınızda size her türlü desteği sunun firmamız, bünyemizde bulundurduğumuz uzman ekiple başvurularınız için patent formu hazırlıyor ve en hızlı şekilde başvurunuzu yapıyor.

izmir-marka-tescil

İzmir Marka Tescil

Tescil edilmemiş bir marka yasal olarak marka sahibine ait değildir. İzmir marka tescil profesyonel ekibi ile markanızın tescil işlemlerini yapmakta olup markanızın sadece size ait olmasını sağlıyor.

marka-tescil-izmir

Marka Tescil İzmir

Firmamız tüm marka tescil izmir işlemleri ve başvurularında hizmet sunmaktadır. Yerel, ulusal ve Dünya çapında marka tescil izmir sorgulaması yaparak, markalar listesi ve gerekli evraklar listesini sunmaktadır.
patent-istanbul

Patent İstanbul

Marka ve buluş patent istanbul tescil belgelerinde; ilk evrak başvuru içerikli dilekçedir. Başvuru dilekçesinin TPE’ye iletilmesiyle birlikte yasal haklılık ve yasal koruma süreci başlamaktadır.
bursa-patent

Bursa Patent

İsim tescil işlemleri de, diğer tescil işlemleri gibi oldukça önemlidir. Taklit edilmeyi önleyen bir tedbir olarak görülen Bursa patent işlemleri, ciddi anlamda yaptırıma sahiptir.

sirket-isim-tescil

Şirket İsim Tescil

Özellikle hizmet işletmeleri olarak çalışan şirketler, şirket adları için şirket unvanlarının ilk ve ilk iki kelimesini şirket isim tescil ile koruma altına almaktadır.
isim-tescil-nasil-alinir

İsim Tescil Nasıl Alınır

Ticari faaliyetlerde kullanılan isimler, firmaların markalarını oluşturur. Bu markalar ileride problem olmaması açısından tescil edilmeleri gerekir. İsim tescili nasıl alınır?
firma-isim-tescil

Firma İsim Tescil

TPE tarafından verilen firma isim tescil belgesi olmayan firmalar, markaların yasal olarak sahibi değillerdir. Tescil hakkı olmadan kullanılan bir marka hakkında, başka bir firma isim tescil hakkı alırsa ilk firma yasal çalışmamış sayılacaktır.
yabanci-marka-isimleri

Yabancı Marka İsimleri

İsim tescil işlemleri, marka olmanın birinci basamağıdır. Markalaşmak isteyen bir firma, öncelikle isim hakkını alıp tescil işlemlerini yaptırmalıdır.
isim-telif-hakki

İsim Telif Hakkı

İsim telif hakkı ürünün itibarını büyük oranda artırmaktadır. Seçtiğiniz isim hakkı firmamız tarafında uygun olup olmadığı dilerseniz araştırılabilmektedir.
isim-patenti-alma

İsim Patenti Alma

Bir isim patenti alma demek o ismin tescilini almak demektir. Bu nedenle bu işleme marka tescili de denilmektedir. Marka tescili ile 10 yıllık bir koruma sağlandığı için isim patenti önemlidir.
marka-marka

Marka Marka

Özellikle bilinen bir ürün veya hizmet sunan firmalar için marka marka tescili yapılması zorunlu bir prosedür haline gelmektedir. Ürün isim hakkının başkaları tarafından kullanılmaması adına marka marka tecil işlemlerinin tamamlanması gerekmektedir.
isim-hakki-nasi-alinir

İsim Hakkı Nasıl Alınır

İsim hakkı nasıl alınır, ne gibi hukuki işlemler yapılmalıdır? Ticari alanda daha çok marka tescili adı ile bilinen isim hakkı nasıl alınır. Ticari kimlik yerine geçen marka tescili işlemi, şahıs ya da şirket adına, üretilen ürün veya verilen hizmetlere konulan isim ve logonun koruma altına alınmasıdır.
isim-tescili-alma

İsim Tescili Alma

Size özel olduğunu düşündüğünüz bir markanız varsa, diğer firmalardan ayrılmak için ilk yapabileceğiniz şeylerin başına marka tescili yaptırmaktır. Özellikle önemli bir konu olan isim tescili alma, firmanızın ürününü size özel bir isimle bütünleştirilmesi işlemidir.
isim-hakki-tescili

İsim Hakkı Tescili

isim hakkı tescili için Patent Ofisleri üzerinden başvuru yapmak her zaman avantajlıdır. Marka tescil işlemleri 9-10 ay gibi uzun süren süreç olduğu için yaşanan bu süreçte, Marka Vekilleri işlemleri takip ettiği için başvurunuz kolaylıkla yapılabilmektedir.
isim-tescil-ettirmek

İsim Tescil Ettirmek

Şahıs olarak veya firma olarak üretilen ürünlerin veya verilen hizmetlerin üzerindeki ismin korunması işlemine isim tescil etmek denilmektedir. Bu sayede ürün logo da dahil olmak üzere korunmaktadır.
isim-patent

İsim Patent

İsim patent sorgulama hizmetleri sunan vekil firmalar; Türk Patent Enstitü tarafından daha önce tescil edildiği tespit edilen isimleri sizler için belirliyor, yeni isim tescillemede sizlere yardımcı oluyor.
isim-hakki-alma

İsim Hakkı Alma

İsim hakkı alma hukuki anlamda marka tescili işlemine isim hakkı alma denir. Bu işlemlerde isim hakkı alınırken şahıslar adına alınabilirken yapılan hizmet için veya ürünlerin isimleri de marka tescili yapılarak korunmuş olur.

online-marka

Online Marka

İsmimiz duyulduktan sonra ise sadece internette kalan online marka değil kendimize yarattığımız isimle bir mağaza bile açabilecek imkana sahip olabiliriz.

istanbul-patent

İstanbul Patent

Bir buluşun patent alabilmesi için var olan teknik bir soruna yeni bir çözüm getirmiş olması şarttır. Bu çözüm ile beraber patenti alınacak buluşun çoğaltılması ve sanayiye uyarlanabilir olması da gerekmektedir.

Uluslararası-Marka-Tescili

Uluslararası Marka Tescili

Başvuruyu tek dil başvuru formu ile doldurabilir, tek bir başvuru formu ile uluslararası marka tescili başvurusu gerçekleştirebilirsiniz. 10 ay veya 18 aylık bir süreç sonunda uluslararası marka tesciliniz gerçekleşmiş olacaktır.

firma-tescil

Firma Tescil

Firma tescil işlemleri genel ortalama olarak 10 – 12 ayda tamamlanır. Bu nedenle başvuruyu yapmak firma tescilinin kesinleştiği anlamına gelmez.

faydali-model-tescili

Faydalı Model Tescili

Teknik anlamda bilinen durumlar araştırılmadan mekanizmalarda gerçekleştirilen geliştirme ve iyileştirme işlemleri için düzenlenmiş olan belgeye faydalı model tescili belgesi denir.

faydali-model-patent

Faydalı Model Patent

Faydalı model patent belgesi sahibine mekanizma, makine veya ürünlerle yapılan gelişmelerin 10 yıllık koruma hakkını kazandıran belgedir. Kimyasal yöntem, formül ya da sistemler faydalı model ile korunamazlar.

patent-ve-faydali-model

Patent ve Faydalı Model

Patent ve faydalı model konusunda uzman ekibimiz ile yurt içi ve yurt dışı araştırmalar yaparak ürünlerin dizaynları, buluşlar ve geliştirilmeleri ile ilgili teknik destek sağlamaktayız.

faydali-model-belgesi

Faydalı Model Belgesi

Faydalı model adı altında değerlendirilebilen her türlü yeni buluş, faydalı model belgesi ile korunabilir. Bu yeni buluşun faydalı model statüsünde değerlendirilmesi için bazı şartlar aranmaktadır.

Patent-arastirmasi-nasil-yapilir

Patent Araştırması Nasıl Yapılır

Uluslararası boyutta yapılan patent araştırması nasıl yapılır hakkında detaylı olarak araştırılması bir yana rekabet ortamında olan bu durumda rakip firmaların sahip olduğu patentleri bilmeleri gerekir.

marka-tescil-nasil-yapilir

Marka Tescil Nasıl Yapılır

Markanın tescillenmesi için gerekli evrak ve dökümanların hazırlanması gerekir. Bu durumda marka tescil nasıl yapılır sorusu yanıtlanır.

Endustriyel-Tasarim-Tescil-Belgesi

Endüstriyel Tasarım Tescil Belgesi

Endüstriyel tasarım tescil belgesi, üretilen veya taslak haline getirilmiş bir endüstriyel tasarımın korunması için verilen belgedir. Bu tescil belgesi ile birbirine benzer ürünlerdeki renk, şekil, doku ve malzeme gibi farklılıkları belirlenir.

tasarim-tescili

Tasarım Tescili

Bir ürünün dış görünüşünde bulunan çizgi, şekil, biçim, renk, doku ve malzeme türünden ürünün kendisine özel farklılıklar o ürünün tasarımını oluşturur. Tasarım insan duyuları ile algılanabilen estetik yönü kuvvetli bir endüstri sürecidir.
Endustriyel-Tasarim

Endüstriyel Tasarım

Endüstriyel tasarım insan eli ile üretilmiş, endüstri sektöründe kullanıma açık olan, dış görünüşünde şekil, çizgi, desen, biçim, malzeme dokusu ve esnekliği gibi özellikleri barındıran tasarım anlayışıdır.

Endustri-patent

Endüstri Patent

Endüstri patent endüstriyel tasarım olarak anılmaktadır. Bir ürünün tümünün veya bir kısmının renk, şekil, doku, çizgi, malzemenin esnekliği gibi insanların duyusu tarafından algılanabilen farklı unsur ve özelliklerin oluşturduğu görünüme tasarım denilmektedir.
patent-firmalari-istanbul

Patent Firmaları İstanbul

Patent firmaları İstanbul bölgesi hizmetlerinde yanınızda olan firmamızla birlikte emeğinizi markalaştırmak ve patentini almak çok daha hızlı ve pratik bir biçimde gerçekleşmektedir.
marka-tescili

Marka Tescili

Ülkemizde marka tescili Türk Patent Enstitüsü (TPE) tarafından yürütülmektedir. Kişilerin veya firmaların marka tescili alabilmeleri için bazı kriterleri yerine getirmesi gerekmektedir.
patent-tescil-izmir

Patent Tescil İzmir

Buluş tamamen yeni, özgün veya benzerlerine yeni bir özellik katıyor, benzerlerinden farklı özelliklerle ayrılıyorsa, patent tescil izmir başvurunuz kabul edilir.

patent-firmalari-ankara

Patent Firmaları Ankara

Marka tescil işlemleri, tescil başvuruları, marka sorgulama, marka olabilecek isimler, marka sınıfları, patent firmaları ankara, yurt dışı marka tescil alımı, şirket adres ve isim değişiklikleri gibi markaya dair her konuda firmamız sektör tecrübesi ile fark yaratmaktadır.

marka-tescil-icin-gerekli-belgeler

Marka Tescil İçin Gerekli Belgeler

Başvuru yaparken öncelikle başvuru konumundaki şartları değerlendirmeli, marka tescil için gerekli belgeler, ona göre temin edilmelidir. Marka şahıs adına olabileceği gibi bir şirket ya da kurum adına da olabilir.

manisa-marka-tescil

Manisa Marka Tescil

Marka tescil danışmanlığı ve patent alım danışmanlığında, şirket ve kurumunuza yasal kimlik kazandıran firmamız, manisa marka tescil başvurularında hizmet sunmaktadır.

tasarim-markalari

Tasarım Markaları

Tasarım Markaları, günümüzde yaygın olarak kullanılan bu sistem genellikle giyim üzerine kişilerin tasarladıkları modelleri internet aracılığı ile bizlere tanıtıp satışını yapmaktadırlar. Kendi tasarladığımız ürünleri özgün bir şekilde farklı modeller ortaya çıkararak reklamını yapıp satmaya çalışmaktır.

patent-ne-demek

Patent Ne Demek

Patent hakkında en çok sorulan sorular “Patent ne demek ?” ve “Patent nasıl alınır ?” sorularıdır. Patent ne demek sorusuna verilebilecek en kısa cevap; bir buluşu tasdik eden belge olmasıdır. Buluşların üretme, kullanma veya satın işleminin yapılması da patent ne demek sorusunun cevabı sayılabilir.

marka-tescil-icin-gerekli-belgeler

Marka Tescili İçin Yapılması Gerekenler

Marka tescili için yapılması gerekenler, Türk Patent Enstitüsü resmi sayfasında yazmaktadır. Tüzel veya şahıs başvurusuna bağlı olarak marka tescili için yapılması gerekenler değişmektedir. Aşağıda güncel marka tescili için yapılması gerekenler sıralanmıştır:

patent-faydali-model

Patent Faydalı Model

Patent faydalı model ve buluşların değerini artırmak için etkili ve başarılı bir firmaya ihtiyacınız bulunmaktadır. Yanınızda olacak ve sizin için her an her saniye fikir üreterek çözüm odaklı çalışacak firmamız sayesinde haklarınız garanti altına alınacaktır.

izmir-patent-tescil

İzmir Patent Tescil

Marka yaratmak, marka bilinirliğini sağlamak ve marka ticari menfaatlerini sağlamak için Türk Patent Enstitüsü tarafından patent tescili sağlanmaktadır. Başvuru dilekçeleri ile marka başvurusu kabul eden Enstitü, izmir patent tescil sorgulama ve başvuru işlemleri gerçekleştirmektedir.

marka-tescil-ankara

Marka Tescil Ankara

Markanın telif hakları ve tüm hukuki haklarını tam yetki ile kullanmak, başkalarının kullanımında hukuki üstünlük sağlamak için, marka tescil ankara firması olarak, tüm işlemleri gerçekleştiriyoruz.

urun-patenti

Ürün Patenti

Ürün patenti ürünün tescili anlamına gelmektedir. Patent tescili sayesinde, tescili yapılan ürün üçüncü kişilere karşı korunur hale gelmektedir. Bulunan bir buluşun korunması amacı ile hazırlanan belgelerle birlikte Türk Patent Enstitüsüne ürün patenti için başvuru yapılır.

marka-nasil-tescil-edilir

Marka Nasıl Tescil Edilir

Ürün, marka, ticari kimlik, buluşlar ve sanat eserleri gibi tüm haklılıkları ve yetkileri korumaya, eser sahibine, marka sahibine ve buluş sahibine haklılık sağlayan, tüm hukuki haklılıklarda üstünlük ve menfaatlerinizi sağlayan marka nasıl tescil edilir konusu, firmamız tarafından danışmanlık hizmetleri dahilinde sunulmaktadır.

markalasma

Markalaşma

Bir kuruluşun, kurumun veya bireysel şirketin mal ve hizmetlerini diğer mal ve hizmetlerden ayıran sembol, işaret, slogan veya amblem gibi her türlü işarete marka denir. Markalaşma ise bu kurum ve kuruluşların kendilerine özgü stil ve algılar yaratma sürecine girerek markalarını ön planda tutmasına denilir.

faydali-model-nedir

Faydalı Model Nedir

Faydalı model nedir belgesi inceleme, belgelendirme değerlendirme şekli bakımından patent belgesine göre daha farklıdır. Faydalı model nedir, belgesi ile sağlanan koruma patent belgesine göre biraz daha kısa zamanlıdır. Bulaşa faydalı ya da patent belgesi ile ilgili tercihi buluşu yapan kişinin yapması gerekir.

markayi-bul

Markayı Bul

Pazarda yer edinebilmek ve kalıcı olmak için markayı bul. Ürün veya markanın pazarda bulunabilmesi ve tanınması marka ile olur. Nice ürün ve hizmet markalaşmadığı için kayboluyor maalesef. Kalıcı olmak ve markalaşmak için markayı bul.

izmir-patent-ofisleri

İzmir Patent Ofisleri

Patentler sayesinde kurumlarınızı dilediğiniz gibi güvence altına alabileceksiniz. Daha da önemlisi taklit edilen ürünlerin durumu ortadadır. Bu açıdan patentler sayesinde hem taklitlerden korunacak hem de daha disiplinli bir ortam yaratabileceksiniz.

patent-islemleri

Patent İşlemleri

Patent danışmanlık firmamız, sizin yerinize istemeniz dâhilinde bu işlemi yaparak patent işlemleri konusunda her zaman yanınızda olmaktadır. Mühendis olan vekilimize verilecek olan vekâletname ile bütün işlemleriniz vekiliniz tarafından yapılmaktadır.

patent-izmir

Patent İzmir

Patent işlemi koruma amaçlı olarak yapılır. Buluşu yapılan bir ürünün patent İzmir aracılığı ile patentini almak, o ürünün bütün tekel haklarına sahip olmak anlamına gelmektedir. Bu hakkı patent tescil belgesi ile elinde bulunduran kişinin izni ve bilgisi olmadan ürünün satışı ve üretimi yapılamaz.

patent-marka-tescil

Patent Marka Tescil

Öncelikle patent marka tescil işlemi yapılacak olan buluş veya yenilik, daha önce patent almış mı veya patente konu olup reddedilmiş mi vekillerimiz tarafından kapsamlı bir şekilde araştırılarak başvuru işlemleri gerçekleştirilir.

patent-alma-sartlari

Patent Alma Şartları

Patent alma şartları içerisinde en çok dikkat edilen özellik, buluşun kamuya zarar veren bir parça veya hizmet içermemesidir. Buluşun yeni ve uygulanabilir olması patent için yeterli değildir. Sanayiye uyarlanabilecek şekilde tasarlanması da patent alma şartları arasında yer alır.

patent-nereden-alinir

Patent Nereden Alınır

Başvuru yapılırken bir belge doldurulur buluşun gerçekten bir buluş olup olmadığının araştırılmasıyla devam eden patent nereden alınır sorusunun cevabı olan süreç resmi kurumlara ödenen ücret, gerekli formların doldurulması gibi işlemlerle devam etmektedir.

Gaziantep-Patent-Firmaları

Gaziantep Patent Firmaları

Ülkemizde özellikle Gaziantep patent firmaları konusunda yetersizlik çekmektedir. Gaziantep patent firmaları sayısının az olması yüzünden buluşu gerçekleştirecek kişiler zamanını harcamaktadırlar. Bulunan birkaç firma ile Gaziantep patent firmaları Türkiye genelinde güvenilirliğini kanıtlamış firmalardan biridir.

patent-nedir

Patent Nedir

Patenti tanımlayacak olursak patent bir buluşun üretim, kullanım ve satış hakkına sahip olmaktır. Buluşu tasdik eder. Yani buluşun çalınmasını ve taklitlerinden korunmasını sağlar.

patent-firmalari

Patent Firmaları

Patent tescil belgesi, Dünya üzerinde geçerliliği olan ve buluşlar konusunda teknik sorunlara çözüm getiren bir belgedir. Patent Tescil Belgesi’ne sahip firmalar, belge sayesinde buluşlarını 20 yıl boyunca koruma altına almaktadır.

patent-ofisi

Patent Ofisi

Patent ofisi aracılığı ile alınan patent belgesi, alınıp satılabilirken miras olarak da bırakılabilir. Devlet Patent Enstitüsü tarafından buluş sahibine verilen patent tescil belgesi ile buluş sahibinin herhangi bir izni olmadan başka kişilerin bu buluşu üretmesi ve satışını yapması yasaklanmıştır. Bu da patent ofisi aracılığı ile alınan belge ile sağlanmaktadır.

Patent-Bursa

Patent Bursa

Uluslararası alanda da geçerliliği olan ve profesyonel firmalarca yapılacak araştırmalar, doğru yapıldığı zaman sizlere önemli avantajlar sağlayacaktır. Patent bursa firmamız sizlere bu konuda da destek vererek, uluslararası alanda kolayca patent almanızı sağlamaktadır.

patent-Vekili

Patent Vekili

Tasarımlar, işaretler, hizmetler gibi konularda işlem yapmak üzere kendilerini geliştiren ve bu işe kendilerini adayan patent vekilleri yardım noktasında ihtiyaçlarınızı giderecektir. Ekip ruhunun önemini bu sayede iyi anlayacaksınız.

izmir-Patent

İzmir Patent

İlk olarak izmir patent nedir konusundan başlanmalı. Patent bir konuda bir şey bulan kişinin o ürünün tüm haklarına sahip olma durumudur. Bu durum da elde edilen belgeye de patent denir. Kurum olarak izmir patent kurumunun patent sağlamadığı durumlar vardır.

Patentli-isimler

Patentli İsimler

Patentli isimler, ismin kullanım hakkını tamamen patentin verildiği kişiye vermektedir. Bir markanın isim sahibi olunabileceği gibi, bir ürünün veya bir sitenin de isminin patenti alınabilir. Bu sayede patentli isimler sahibine geniş yetkiler sağlamaktadır.

Patentli-Markalar

Patentli Markalar

Patentli Markalar sorgulanırken öncelikle konularına göre ayrı ayrı sorgulama işlemi yapmamız gerekir. Örneğin; kozmetik alanındaki bir ürünün patentli markalar kategorisine girip girmediğine bakmak için patent sorgulama butonundan kozmetik alanını seçerek diğer bölümlerden ayırırız.

Patent-Danismanlik

Patent Danışmanlık

Türk Patent Enstitüsünden alınan patent ve marka tescil belgeleri, açıklanan resmi harç bedellerine eklenerek belirlenmektedir. Uzman patent danışmanlık hizmetleri, Türk Patent resmi harç bedeli olan 40 TL+ KDV üzerine eklenmektedir.

site-isim-tescil

Site İsim Tescil

Önceden alınan ve iyice büyütülmüş olan bir patent, ileride karşınıza çıkıp cezai durumlar çıkarabileceği için site isim tescil işlemleri itina ile yapılması gereken işlemlerdir. Yanlış yapılan patent tescil işlemlerini de geri dönüşü yoktur.
Tasarim-Patenti

Tasarım Patenti

Türkiye Patent Enstitüsü’ne dosyalanarak tasarım patenti başvurunuz gönderilmektedir. Bu başvuru için gereken her türlü belge, bizim tarafımızdan hazırlanmaktadır. Hazırladığımız belgeler onayınıza sunulduktan sonra, TPE’ne verilmek üzere dosyalanmaktadır.
Tasarim-Tescil-Belgesi

Tasarım Tescil Belgesi

Teknolojinin gelişmesi ile ticari rekabetin arttığı son zamanlarda, tüm rakipler müşteri memnuniyetini sağlamak için reklamlarda sunulan ürünlerin tasarım ve markaları ile dikkat çekmelerini sağlamaktadır. Bunu yapabilmesi içinde tasarım tescil belgesi alması gerekmektedir.

Tescil-İslemleri

Tescil İşlemleri

Üretiminiz ve fikirlerinin tescil işlemleri için uzman bir firmaya ihtiyacınız var. Çünkü marka tescil işlemleri önemli bir azar çalışması ile teknik bir dizi tescil işlemleri içerir.

tescil-Nedir

Tescil Nedir

Marka ne anlama gelir, Tescil nedir? Tescil bir ürünün kendinize ait olduğunu belgelemek anlamına gelir. Bunu yaptığınız takdirde o ürün üzerinden kimse ticari bir gelir sağlayamaz, hak sahipliği iddia edemez. Tescil nedir sorusunu böyle özetlemek mümkün.

Tescilli-Marka-isareti

Tescilli Marka İşareti

Kurumsal kimlik kazandıran ve markanızı orjinallikle temsil eden işaret sistemine marka tescil işaretleri denilir. Hukuki dil gerekçelerinden, tescilli marka işareti, patent belgesi, tüm haklarının korunduğuna dair ibareler çeşitli sembollerle belirtilmektedir.

Tescilli-Marka

Tescilli Marka

Tescilli marka tercihinin en önemli sebebi, şirketin diğer şirketlerden ayırt edilebilirliğini sağlamaktadır. Bu nedenle marka da ayırt edici bir marka olmalıdır. Yoksa tescilli marka sahibi olmak anlamsızdır.

tescilli-marka-Ne-Demek

Tescilli Marka Ne Demek

Artık marka sahipleri tescilli marka ne demek ayrıcalıkları nelerdir öğrenmek istiyor. Günümüzde marka olmanın belli başlı şartları vardır. Bunlardan biri de markanızı tescil ettirmek, özgün bir logoya ve isme sahip olmaktır.

Tescilli-Marka-Nedir

Tescilli Marka Nedir

Herhangi bir kurumun yaptığı hizmetlerin ve sattığı malların diğer kurumlardan ayrılmasını sağlayan her türlü belirtiye verilen addır. Burada tescilli marka nedir onun cevabını bulmuş olduk.

Tescilli-Markalar-Listesi

Tescilli Markalar Listesi

Marka, hizmet ya da ürünlerin diğerlerinden ayrılmasını sağlayan ya da farklı kurum ve kuruluşlardan ayrılmasını sağlayan işaretlerdir. Marka tescili de bu nedenle önemlidir. Türkiye içerisinde tescilli markalar listesi içerisinde her sektörden binlerce farklı kurum ve kuruluş yer almaktadır.

Marka-Tescil-Konya

Marka Tescil Konya

Marka tescil Konya, taleplerinizi en hızlı şekilde değerlendirir ve gerekli yönlendirmeleri yaparak sonuca kısa süre içerisinde ulaşılmasını sağlar. Şirketimiz her durumda müşterilerinin yanında ve tarafında yer alır.

Patent-Nedir-Nasil-Alinir

Patent Nedir Nasıl Alınır

Firmamız patent nedir nasıl alınır konusunda danışmanlık hizmetleri vermektedir. Sektördeki deneyimimiz ile marka tescil programları ve patent nedir nasıl alınır makaleleri ile işlerinizi kolaylaştırıyoruz.
Yurtdisi-Marka-Tescili

Yurtdışı Marka Tescili

Uluslararası veya yurtdışı marka tescili yapmak isterseniz öncelikle firmamıza başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvuru süresinde tekrar size dönmemizi sağlayacak iletişim yolu üzerinden hangi ülkelerde yurtdışı marka tescili yapacağınızı belirlemeniz gerekiyor.
urun-tescili-nasil-yapilir

Ürün Tescili Nasıl Yapılır

Bulduğunuz icat, imalatını yaptığınız ürün ya da firma ismi olarak alacağınız marka, daha önce tescili alınmamış olması gereklidir. Türkiye’de ürün tescili nasıl yapılır, öğrenmek için, marka tescil sorgulama seçeneğinden faydalanabilirsiniz.
urun-tescili

Ürün Tescili

Marka adı, isim ve soy isim bilgileri ile telefon numaranızı girerek, en hızlı şekilde ürün tescili işlemlerini başlatabilirsiniz. Firmamız deneyimli kadrosu ve formalitelerden sıyrılarak, hızlı ve kesin çözümler sunan ürün tescili ve marka danışmanlık konularında hizmet sağlamaktadır.

patent-nereden-alinir

Patent Neden Alınır

Patent; buluş ya da buluşların kişi yahut kurum tarafından tüm sahiplenme haklarını elde etmesini sağlamaktadır. Firmamız patent neden alınır, neden gereklidir konusunda profesyonel danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

Marka-Tescil-Firmaları

Marka Tescil Firmaları

Deneyimli ekip ile birlikte müşteri memnuniyeti odaklı hizmet sunan marka tescil firmaları en doğru bilgiler ile müşterilerin rekabet ortamında bir adım daha önde olmasını sağlamaktadır.
Telif-Hakki-Nasil-Ainir

Telif Hakkı Nasıl Alınır

Siz de bir eser oluşturmuşsanız ve telif hakkı nasıl alınır merak ediyorsanız aşağıdaki yazıya göz atmanız gerekir.

uluslararasi-patent

Uluslararası Patent

Marka patenti firmaları rakiplerine karşı koruyan ve isimlerini güvence altına alarak haksız rekabetin ortadan kaldırılmasını sağlayan bir işlemdir.

teliff-hakki

Telif Hakkı

Telif hakkı da bunun için var olmaktadır. Bu sayede kişi her türlü hakkı kendisine saklı olmak koşulu ile oluşturduğu bir ürünün bütün hak ve sorumluluklarına sahip olabilmektedir.

patent-tescil-ofisi

Patent Tescil Ofisi

Patent tescil ofisi, şahıs şirketi veya ticari şirketin her türlü marka ve patent tescili işlemlerini yapan ve tescil ettirecek kişi adına başvuruda bulunan ofislerdir.

Marka-istanbul

Marka İstanbul

Uzman marka istanbul elemanı vekillerin yaptığı araştırmadan sonra, marka adı ile ilgili herhangi bir sorun yaşanmazsa, tescil için gerekli belgelerin hazırlanması işlemine geçilir.

patent-tescili

Patent Tescili

Patent alma süreci kısaca; başvurunun yapılması, ücretin yatırılması ve teknik detayların hazırlanması ile tamamlansa da bu süreç oldukça uzun ve masraflı olabilmektedir.

tescil-belgesi

Tescil Belgesi

Alınan tescil belgesi kayıt zamanlarına göre değişiklik gösterebilir. Eğer tescil belgesi için başvurup tarihten sonra 3 ay gibi bir süre içinde işlem yapılmaz ise maddeler gereğince cezai işleme maruz kalınmaktadır.

yazilim-tescili

Yazılım Tescili

Üzerinde oldukça çok uğraşılan ve zaman verilen bilgisayar programları ve veri tabanların kopyalanması ve usulsüz kullanımını engellemek amacıyla yazılım tescili yapılmaktadır.

Patent-Firması

Patent Firması

Fikri mülkiyet hakları ile ilgili hizmet sunan patent firması tüm bu süreç ve yapılması gerekenler ile ilgili müşterilerine gerekli desteği sağlamaktadır.

Patent-Nasil-Alinir

Patent Nasıl Alınır

İcat gerçekleştirme, buluş yapma gibi durumlarda, buluşu yapanın, buluş haklarını sahiplenmesi ve tüm haklarını kullanabilmesi için alınan yetkilere ”patent” denilir.

patent-takip

Patent Takip

Marka tescil işlemleri tamamlanıp marka patenti alındıktan sonra düzenli olarak patent takip işlemi yapılmalı ve firmanın haklarını tüm platformlarda korunmalıdır.

Marka-Tescil-Belgesi-Nasil-Alinir

Marka Tescil Belgesi Nasıl Alınır

Firmamız sektörel tecrübesi ve aktif tescil çalışmaları ile marka tescil belgesi nasıl alınır konusunda hem danışmanlık hem de tescil belgesi alım hizmetleri gerçekleştirmektedir.

Marka-Tescil-Belgesi-ornegi

Marka Tescil Belgesi Örneği

Marka tescil belgesi, marka danışmanlığı, patent başvuru ve işlemleri gibi markalara dair tüm resmi işlemlerde, firmamız deneyimli ekibi ile hizmet sağlamaktadır.

marka-olabilecek-isimler

Marka Olabilecek İsimler

Marka denince akla gelen ilk şey isimdir. Bir marka ismi ve o isme ait tasarlattığı logosu ile var olmaktadır. Marka olabilecek isimler, tescil ettirilebilecek isimler anlamına gelmektedir.

marka-sicili

Marka Sicili

Marka sicili aleniyet özelliği taşıdığından ilgili alanda tescil yaptıracak marka sahiplerini bu sicili incelemeye ve başkalarının haklarını ihlal etmeyecek şekilde girişimde bulunmaya sevk etmektedir.

Patent-ve-Telif-Hakki

Patent ve Telif Hakkı

Telif hakları, eserlerin aleniyet kazanmaları ve ölüm süreçlerinden sonraki 70 yıl süresince, telif hakları kanunu çerçevesinde patent ve telif hakkı dahilinde değer görmektedir.

patent-sirketleri

Patent Şirketleri

Herhangi bir buluş yapan kişiye devletin kanıt niteliğinde vermiş olduğu patent, bu buluşun bir başkası tarafından buluşun sahibinin izni olmadan herhangi bir şekilde kullanmasını engellemektedir.

dis-patent

Dış Patent

Üretilen buluşların faydalarının sağlanması haline korunması veya izinsiz çoğaltılmasının önüne geçilmesi için patent belgeleri verilmektedir.

antalya-marka-tescil

Antalya Marka Tescil

Bir şirketin kuruluşu, ürettiği ürünler ve yaptığı hizmetler, oldukça önemlidir. Ciddi anlamda, söz sahibi olan Antalya marka tescil firmalar, her zaman satış ve kar oranlarında, en önde olurlar.

patent-hukuk

Patent Hukuku

Patent hukuku buluşun kime ait olduğunu bilmek ve haklara saygı duymaktır. O buluşun hiç bir zaman hiç bir yerde kullanılamamasıdır. Bunlar anlaşmadan doğan haklardır.

marka-tescil-istanbul

Marka Tescil İstanbul

Marka tescil İstanbul, marka ve patent taleplerinizi en hızlı ve detaylı şekilde değerlendirir ve gerekli yönlendirmeleri yaparak sonuca kısa süre içerisinde ulaşılmasını sağlar. Şirketimiz markla tescil ve patent tescilli sürecinde müşterilerinin yanında ve tarafında yer alır.