Adana Marka Tescil

Marka tescili, markalaşmak isteyenler için, son derece önemlidir. Büyük firmalar, reklam ve tanıtımla markalaşan isimlerinin Adana marka tescil işlemlerini, hiç bir zaman ihmal etmemektedir.

 

 

Büyük bir firma olmanın en önemli yolu, isim hakkının alınmasından geçer. Marka tescili olarak da bilinen bu işlemde, isminizin korunması sağlanmaktadır. Türk Patent Enstitüsüne yapılan başvuru ile Adana marka tescil kategorisinde, isim hakkınız koruma altına alınmaktadır. İlk başvuruda, markalaşmasını istediğiniz isim kabul edildiği zaman, ikinci bir başvuru ve ikinci bir harç yatırıyorsunuz. On yıl geçerli Adana marka tescil, on yıl sonunda tekrar alınması gerekir. Aksi halde, isminiz boşa çıkar ve mağdur olabilirsiniz.

 

Neden Marka Tescili Gerekir

 

Markalaşan ürünler, her zaman için, diğer ürünlere göre, daha hızlı satar ve ilk önce tercih edilir. Bu nedenle, isim hakkı aldığınız zaman, başkası bu ismi kullanamaz. Kısacası, Adana marka tescil işlemi, kanunlar yoluyla, markalaşan isminizin, başkası tarafından kullanılmasını önlemektir.

 

Markalaşmak İçin İsim Hakkı Gerekir

 

Büyük bir firma olmak istiyorsanız, firmanızın isim hakkını almanız gerekir. Adana marka tescil işlemlerinde, alacağınız ismin niteliği de önemli bir husustur. Türk Patent Enstitüsü’nün kriterlerine uymalıdır.