Ankara Marka Tescil

 

İsim hakkının korunması işlemi, son derece önemlidir. İsminizi ve soy isminizi, birileri kullandığı zaman, Ankara marka tescil kategorisinde, sizin adınıza açıklama yaptığı zaman, mağdur olursunuz. Bu durum, ekonomi dünyasında da geçerlidir.

 

Kaliteli bir ürün çıkarırsınız ve etkili bir adı olur. Kısa zamanda markalaşan bu ürününüzün adı, başkaları tarafından kullanılmaya başladığı zaman, siz zarar etmeye başlarsınız. Bu kötü durumdan kurtulmak için, Ankara marka tescil işlemleri için, TPE (Türk Patent Enstitüsü) kurumundan, isim hakkı almalısınız. Bu koduna uzman olanlar, daha kısa sürede patent hakkı almaktadır.

 

Marka Tescil İşlemlerinde Başarı

Başvuru işlemlerinde, şirketin tam kimlik bilgileri ve markalaşmasını istediğiniz isim, Ankara marka tescil çalışmalarında, açık bir şekilde belirtilmektedir. İlk başvuru harcından sonra, Ankara marka tescil kategorisinde, isim onaylandığı zaman, asıl kayıt işlemlerine geçilmektedir. Asıl kayıt işlemleriyle, on yıllık isim kullanma hakkını elde etmiş olacaksınız. Her on yılda bir yenilenmesi gereken isim hakkı, ticari menfaatlerinizi koruyacaktır.

 

Tescil İşlemleri İhmal edilmemelidir

 

İsim hakkı alınmayan firma isimleri veya markalar, başkaları tarafından kullanıldığı zaman, hukuki hiç bir işlem yapamıyorsunuz. Ancak, Ankara marka tescil işlemleri yani isim hakkı işlemleri yapıldığı zaman, birileri isminizi kullandığında, yaptırım uygulayabilirsiniz.