Ankara Patent Bürosu

Türk Patent Enstitüsü tarafından gerçekleştirilen isim hakkı alma işlemleri, on yıllık isim kullanma hakkı, Ankara patent bürosu çalışmalarıyla, sunmaktadır. Bu hak ile birlikte, firma veya ürünlerinizin isimi, başkaları tarafından kullanılamaz.

 

Firma isimlerinin başkaları tarafından kullanılmasını önlemek için, TPE’den marka tescilini yaptırmanız gerekmektedir.

 

Marka Tescilinde Uzmanları Tercih Edin

 

İşin uzmanı marka tescil firmaları, daha hızlı bir şekilde isim tescilinin gerçekleşmesini sağlayacaktır. On yıl geçerliliği devam eden Ankara patent bürosu işlemlerinde, şirkette resmi söz sahibi kişinin tam bilgileri ve marka tescili gerçekleşecek olan isim, tam olarak belirtilmelidir. Markalaşma sürecinde, Ankara patent bürosu çalışmalarında, önemli bir husus olan isim, markalaşmaya müsait olmalıdır. İşinizle alakalı bir isim olursa, bu isim çok daha tutarlı olacaktır.

 

Suistimalden Kurtulun

 

Günümüzün en önemli sorunlarından biri olan taklit edilme sorunu, firmaların zarara uğramasına neden olmaktadır. Ankara patent bürosu çalışmalarında, markalaşan, popüler hale gelen ve çok tutulan bütün markalar, diğer markalara göre büyük taleple karşılaşır. Ancak isim hakkı almazsanız, birileri sizin bu çıkışınızdan faydalanır ve sizi büyük zarara uğratabilir. İsim hakkının, Ankara patent bürosu çalışmalarıyla alınması ile birlikte, bu suistimallerle karşılaşmazsınız. Bunun nedeni, firma isminizin veya marka isminizin, tescil işlemleriyle korunmasıdır.