Bursa Patent

İsim tescil işlemleri de, diğer tescil işlemleri gibi oldukça önemlidir. Taklit edilmeyi önleyen bir tedbir olarak görülen Bursa patent işlemleri, ciddi anlamda yaptırıma sahiptir.

 

İsim hakkı alma işlemlerinde, coğrafi özellikler de tescillenebilmektedir. ‘Afyon kaymağı’ ve ‘Çorum Leblebisi’ gibi. Belli kategorilerdeki firmalar için, özel Bursa patent işlemleri gerçekleşebilmektedir. Ses tescil işlemleri, genelde müzik dünyasında kullanılmaktadır. Araçlarda model tescili ve tasarım tescilleri de gerçekleşmektedir.

 

Markalaşmanın İlk Adımı

 

Büyük tazminatlar ödeten, isim kullanma işlemlerinde, kullanacağınız ismin, Bursa patent kategorisinde, tescilli olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Aksi halde, parasal zarara uğrayabilirsiniz. Markalaşan bir firma olmak için, marka tescilinin yapılması, son derece önemli bir husustur.

 

İsim Tescili İhmal Edilmemelidir

 

Türk Patent Enstitüsü, isim tescil işlemlerinde, markalaşmak isteyen firmaların markalaşan isimlerinin Bursa patent çalışmalarıyla, korunması işlemlerinde, en önemli kurum olarak karşımıza çıkmaktadır. Firmanızın taklit edilmesini engellemek için, yapmanız gereken en önemli iş, öncelikle firmamızın isim hakkını, Bursa patent işlemleriyle, almanızdır. Firmanızın markalaşan ismi, on yıl geçerlidir. On yıl boyunca, firmanızın ismini, hiç kimse kullanamaz. Firmanızın ismini, başka birileri kullandığı zaman, kanunen yaptırım uygulayabilirsiniz.