Com.tr İçin Marka Tescili

 

Bir kurumun, işletmenin veya kişilerin sunduğu hizmet ve sahip olduğu malların korunmasını ve diğer işletmelerden ayrılmasını sağlayan tescil türü marka tescilidir. Slogan, isim, şekil, marka sembolleri ve com tr için marka tescili gibi pek çok kısım marka tescili sınıfına girer.

 

Marka Tescili Nasıl Alınır?

 

Türk Patent Enstitüsü’ne yapılacak başvurular ile alınabilecek olan marka tescilinde başvuru ücreti online taleplerde 205 TL, fiziki evrak ile yapılan taleplerde 305 TL’den başlamaktadır. Aşağıdaki belgeler sağlandığı taktirde patent enstitüsüne başvuruda bulunulabilir.

 

Şirket başvurularında;

– Vergi levhası fotokopisi,
– Şirket imza sirküleri fotokopisi,
– Varsa marka logosu,
– Vekaletname.

 

Şahıs başvurularınd;

– Kimlik fotokopisi,
– Varsa marka logosu,
– Vekaletname

“com.tr” için Marka Tescili Alma

Günümüzde reklam amaçlı çokça tercih edilen internet siteleri, şirketlere veya bireylere ait olabilir. Bu internet sitelerinin açılmasında en çok karşılaşılan sorun ise daha önceden başka biri tarafından sitenin tescil edilmiş olmasıdır.

 

net, org, com ve com tr için marka tescili belgesi herkes tarafından alınabilecek belgelerdendir. Türkiye’de faaliyet gösteren şirketlerin kullandığı com tr için marka tescili, önceden limited şirketi olmayan kişiler tarafından alınamazdı. Şimdi ise yapılan bir yenileme sayesinde, limited şirketlerinin yanında şahıs firmaları ve şahısların kendileri com tr için marka tescili başvurusunda bulunabilir. com tr için marka tescili başvuru diğer tesciller gibi Türk Patent Enstitüsü’ne yapılacak başvuru ile elde edilebilecektir.