Firma Tescil

Firma tescil işlemleri genel ortalama olarak 10 – 12 ayda tamamlanır. Bu nedenle başvuruyu yapmak firma tescilinin kesinleştiği anlamına gelmez.

 

Firma tescil işlemi, firmanın markasının tescili anlamına gelmektedir. Türk Patent Enstitüsü’ne firma tescili yaptırırken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Firmamız bütün işlemleri sizin adınıza yaparak, her ayrıntıya dikkat etmektedir.

 

Türk Patent Enstitüsü, gerekli araştırmaları yaptıktan sonra, herhangi başka bir marka ile benzerlik göstermediği anlaşıldığında firma tescil işlemini onaylar. Bu nedenle tescil işleminde en doğru zaman yatırıma başlamadan önce firma tescili işlemlerinin tamamlanmış olmasıdır.

 

FİRMA TESCİL İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR?

 

Firma tescil başvurusu Türk Patent Enstitüsü’ne yapılmaktadır. Merkezi Ankara’da olan Türk Patent Enstitüsü’ne bizzat başvuru yapılabildiği gibi, internet adresinden de gerekli belgeler gönderilerek başvuru da bulunulabilir. Firma tescil işlemlerinizde gerekli belgeleri alan firmamız, sizin adınıza başvuru yaparak sizin adınıza bütün işlemleri takip eder. Birden fazla marka ile tescil başvurusu yapıldığında tescil olasılığı artmaktadır. Siz belirlediğiniz markaları bildirdiğinizde başvuru yapmadan önce bu markayı sorgulatarak herhangi bir engeli olup olmadığına bakar ondan sonra başvurunuzu yaparız.