Gaziantep Patent Firmaları

Ülkemizde özellikle Gaziantep patent firmaları konusunda yetersizlik çekmektedir. Gaziantep patent firmaları sayısının az olması yüzünden buluşu gerçekleştirecek kişiler zamanını harcamaktadırlar. Bulunan birkaç firma ile Gaziantep patent firmaları Türkiye genelinde güvenilirliğini kanıtlamış firmalardan biridir.

 

Buluş sahiplerinin teknik veya bilimsel bir veya birden fazla buluş içeren ürünlerini çoğaltma, kullanma ve satma hakkını patent hakkı denir. Patent hakkı sayesinde buluşun çalınması veya sahibinden izinsiz buluşa herhangi bir işlem yapılması engellenir.

 

Paten Hakkı Nasıl Kazanılır?

 

Günümüzde her türlü buluş türleri patent korumasına alınmamaktadır. Patent hakkının kazanılması için aşağıda sayılan kriterler sağlanmalıdır;

 

– Buluş sahip olduğu fonksiyon ve özellikleri ile benzer ürünlerden gözle görülür nitelikte ayırt edici olmalıdır.
– Buluş hizmet edeceği sektörde sunduğu yenilik ile öne çıkmalıdır.
– Buluşun üretimi ve endüstriye uyarlanışı kolay olmalıdır.

 

Patent Başvurusu Nasıl Gerçekleştirilir?

 

Patent hakları, günümüzde patent firmaları aracılığı ile veya bireysel olarak yapılabilmektedir. Başvurularda kullanılacak belge hazırlığı ve zamandan tasarruf için patent firmaları tercih edilebilir. Bu Gaziantep patent firmaları ile yapılacak başvurular sayesinde patent çıkarımı hızlanmaktadır. Patent başvurusundaki güvenilirliği ve hızlılığı ile Gaziantep patent firmaları arasında firmamız müşteri memnuniyetini kanıtlamıştır.