İsim Hakkı Tescili

isim hakkı tescili için Patent Ofisleri üzerinden başvuru yapmak her zaman avantajlı olabilmektedir. Marka tescil işlemleri 9-10 ay gibi uzun süren süreç olduğu için yaşanan bu süreçte, Marka Vekilleri işlemleri takip ettiği için başvurunuz siz yorulmadan, kolaylıkla yapılabilmektedir.

 

Orijinal adı marka tescili olan isim hakkı tescili, herhangi bir işletmenin veya kişinin sahip olduğu isim kullanım hakkının Türk Patent Enstitüsü (TPE) tarafından tescil edilerek onaylandığı işlemlerdir. İsim hakkı tescili yaptırmak için iki çeşit başvuru yolu bulunmaktadır. Bu yollardan biri TPE’nin sitesinden online başvuru yapmaktır. Diğeri ise TPE’nin Yetkili Patent Ofislerine (Marka Vekili) başvuru yapmaktır.

 

İsim Hakkı Tescili Başvurusu

 

Ayrıca isim hakkı tescili başvurusu yapmadan önce 45 adet marka sınıfından size en uygun marka sınıfını tercih etmeniz, başvurunuzun iptal edilmemesi için önemlidir. Çok cüzi ücretlerle yapılan bu işlemler, sizlere marka tescili almada kolaylık sağlamaktadır.

 

İsim hakkı tescili aldıktan sonra 10 yıl süreyle geçerli olan bu tescil işlemi, 10 yıl dolmadan önce yenilenmelidir. Marka tescili için belirlenen ücret ise; marka başvuru ücreti ve marka vekili hizmet bedelinden oluşmaktadır. Ayrıca başvuru onaylanırsa marka yenileme ücreti de alınmaktadır.

 

İsim Hakkı Tescili Hizmetleri

 

Firmamızda bulunan işinin ehli uzman personelimiz, isim hakkı tescili işlemlerinizde de daima sizlerin yanında. Çok kolay ve hızlı bir şekilde markanızı tescil edebileceğiniz hizmetlerimizle sizlere destek olmaktayız.