İsim Patenti Alma

Bir isim patenti alma demek o ismin tescilini almak demektir. Bu nedenle bu işleme marka tescili de denilmektedir. Marka tescili ile 10 yıllık bir koruma sağlandığı için isim patenti önemlidir.

 

10 yıl sonrasında yapılan yenileme işlemi sonrasında isim patenti alma işlemi bir 10 yıl daha korunmaktadır. İsim patenti alma işlemini gerçekleştiren tek kurum Türk Patent Enstitüsü’dür.

 

Marka tescili yani isim patenti alma ticari kimlik yerine kullanılmaktadır. Şahsınızın adına veya şirketinizin üretmiş olduğu ürünler üzerinde bir isim isterseniz bu isminiz bir logo ile birlikte isim patenti ile korunmaktadır. Bu anlamda firmamız isim patenti alma işlemlerinizin bütün aşamalarını sizin adınıza yaparak kolayca isim patenti almanızı sağlıyoruz.

 

İSİM PATENTİ NASIL ALINIR?

 

İsim patenti alma yalnızca marka tescili yaptırarak koruma altına alınabilmektedir. Gerekli belgeler hazırlandıktan sonra önce isim yani marka araştırılır. Herhangi bir sorun ile karşılaşılmazsa başvuru işlemi yapılarak isim patenti alma işlemi gerçekleştirilir. İsim patenti başvurusu için gerekli olan belgeler şunlardır;

 

-İsim patenti başvuru formu
-İsim patenti başvuru ücreti
-Belirlenen markanın örneği
-Vekaletname