İsim Telif Hakkı

İsim telif hakkı ürünün itibarını büyük oranda artırmaktadır. Seçtiğiniz isim hakkı firmamız tarafında uygun olup olmadığı dilerseniz araştırılabilmektedir.

 

Türkiye sınırları içerisinde ikamet eden, ticari bir işle uğraşan gerçek veya tüzel kişilerin isim telif hakkı istenebilir. Marka isim hakkı, ticari faaliyeti olmayan şahıslar adına da alınabilir. Şahıs olan bir kişinin isim telif hakkı almasında herhangi bir sakınca yoktur. İsim telif hakkı fiyatları, firma veya şahı için herhangi bir değişiklik göstermez. İsim telif hakkı konularında koruma kapsamında olan konuların genişliğine göre fiyatı da belirlenmektedir.

 

Herhangi bir kişinin, her türlü fikir emeği ile yerine getirdiği ürünler ve hizmetler üzerinde bulunan hukuki hakkına isim telif hakkı denilmektedir. Bu nedenle herhangi bir hizmeti veya ürünü kendisi oluşturan herkes isim telif hakkı başvurusunda bulunabilmektedir.

 

İsim Telif Hakkı Nasıl Alınır?

 

Sorgulama işlemi sonrasında herhangi bir engel yoksa başvuru yapılır ve 15 gün içerisinde genel olarak tamamlanır. Biraz uzun süren ve meşakkatli olan bu işlemlerin her aşamasında firmamız daima yanınızda olmaktadır.

 

Türk Patent Enstitüsü, isim telif hakkı işleminin nihai onay merciidir. Buraya yapılan başvuru işlemlerinin hepsi firmamız tarafından takip edilmektedir.