İsim Tescili Alma

Size özel olduğunu düşündüğünüz bir markanız varsa, diğer firmalardan ayrılmak için ilk yapabileceğiniz şeylerin başına marka tescili yaptırmaktır. Özellikle önemli bir konu olan isim tescili alma, firmanızın ürününü size özel bir isimle bütünleştirilmesi işlemidir.

 

İsim hakkı ancak marka tescili ile mümkün olmaktadır. Bu sebeple, isim hakkınızın koruma altına alınabilmesi için marka tescili yapmanız gerekmektedir.

 

İsim Hakkı Tescili İçin Gerekli Bilgi ve Belgeler

 

isim tescili alma için izlenmesi gereken birkaç aşama bulunmaktadır. Bu aşamalardan ilki ise gerekli evrakların toplanması işlemidir. İsim tescili alma için temin edilmesi gereken evraklar ise şu şekilde sıralanmaktadır;

 

-Marka başvuru formu
-Marka başvuru ücreti
-Marka örneği
-İşlemi gerçekleştirecek firma yetkilisine verilmiş vekâletname

 

Bu evrakları temin eden kişiler, belgeleri Türk Patent Enstitüsü’ne teslim etmelidirler. İsim tescili alma başvurusu yaparken unutulmaması gereken diğer bir husus ise, tescilin 10 yılda bir yenilenmesi gerektiğidir.

 

Marka Tescil Hizmetleri

 

Kadromuzda bulunan işinin uzmanı deneyimli personellerle marka tescillerinizde her zaman yanınızda bulunan firmamız, başvurularınızı kolay ve hızlı bir şekilde yerine getirmektedir. İsim tescili alma başvurularınızda sizlere en doğru yolu göstererek işlemleri rahatlıkla bitirmenizi sağlayan firmamız, sunduğu hizmetle size destek olmaktan gurur duymaktadır. Siz de marka tescili yaptırmak istiyorsanız, firmamızı ziyaret edebilirsiniz.