Konya Patent

Konya ve iç kısımlarında bulunan tescil, patent işlemleri konya patent kurumları tarafından sağlanır. Konya’daki konya patent kurumlarından bazıları aksiyon patent, destek patent, İhsaniye ve Ferit paşa da bulunan patent merkezleridir.

 

Firmaların konya patent kurumlarının verdiği birçok hizmet vardır.

 

-İlk hizmet direkt olarak konya patent hizmetidir. Yani kişilerin icat ettiği yani daha önce olmayan bir şeyi bulmaları durumunda o icadın tüm haklarına sahip olduklarına dair belge verilmesi durumudur.

 

-Kurumların yani konya patent firmalarının bir hizmeti de tescil hizmetidir. Tescil hizmeti var olan bir şeyin ki bu bir ürün olabilir veya bir marka olabilir, bunların kişi adına tescillenmesi yani başka birinin o ürüne müdahale edememesi örneğin yurt dışına gönderememesi durumudur.

 

Bir markayı tescil ettiğiniz zaman hiç bir kimse o marka adına bir adım atamaz ve marka adını kullanamaz. Marka tescili yapmanız için kişisel olarak veya marka temsilcisi aracılığı ile gerekli kurumlara müracaat etmeniz ve gerekli bilgiler verilerek markanızı kendi adınıza tescil ettirmeniz yeterlidir.