Logo Patent

Logo patent tescil işlemleri Türk Patent Enstitüsü’nün Markalar Kanunu kapsamında yürütülmektedir. Patentler 10 yıl süre ile geçerli olup, 10 yıl sonra yenilenmesi gerekmektedir. Türk Patent Enstitüsü tarafından onaylanan markalar, Markalar Bülteni’nin de yayınlanmaktadır.

 

Tüketicinin algısında kolay ve hızlı bir değişikliğe yol açan markalar; isim, şekil, rakam ve renklerin karışımı ile oluşturulmaktadır. Logolar da markalar gibi tüketicinin dikkatini çektiği için şirketleri birbirinden ayırt etmede kullanılmaktadır. logo patent işlemleri de güvenli ve yasal olarak firmaları koruyan bir haktır. Bu sebeple, firmaların tanınmışlığını güçlendirmesi için logo patentleri sıklıkla kullanılmaktadır.

 

Logo Patenti Başvurusu Yapmak

3 ay süre ile herhangi bir itirazın olmaması sonucu tescillenen logoların sahiplerine Logo Tescil Belgesi verilerek logo patent işlemi sonuçlandırılır. Logo başvurusu yapmadan önce gerekli belgeler ise şunlardır:

 

-Logo başvuru ücretinin yatırıldığına dair belge,
-Vekil firma varsa, firma adına düzenlenmiş vekâletname.

 

Logo patent tescil başvurusu yaparken sıklıkla yapılan hatalardan biri, başvuru sınıfının yanlış yapılmasıdır. Bu sebeple, başvuruların sağlıklı olabilmesi ve sürecin uzamaması için doğru bir logo patent başvurusu yapılması önemlidir. logo patent işlemleri Türkiye’deki gibi uluslar arası alanda da koruma imkanı vermektedir.

 

Marka tescil işlemlerinde sizlere destek olan firmamız, başvurularınızın en doğru ve en hızlı bir şekilde sonuçlanmasına yardımcı olmaktadır. Siz de kolaylıkla logo patenti almak istiyorsanız, çalışma ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.