Logo Tescil Ettirmek

Logo tescil ettirmek tahmin edildiği kadar zorlu bir işlem değildir. Logo tescil ettirmek noktasında en önemli faktör tescil ettirilecek olan logonun özgünlüğüdür. Logo özgün değilse tescil edilmesi mümkün olmayacaktır.

 

Logo, bir marka için temsil niteliğinde olan tasarımlardır. Grafik tasarımcıların markalar ya da firmalar için tasarladığı bu tasarımlar markayı temsil etmekte ve tamamen ona ait olmaktadır. Fakat yaptırılan logo tescil ettirilmez ise başkalarının tasarımı çalması gibi problemler oluşabilmektedir. Bu durumda marka herhangi bir hak iddia edemeyecek ve tescil işlemlerini kim yaptırmışsa hak ona geçecektir. Bu sebeple logo tescil ettirmek önemsenmeli ve hafife alınmamalıdır. Aynı logonun başkalarında da olması markayı zedeleyecektir. Bu noktada yapılması gereken ilk şey logo tescil ettirmek olacaktır.

Logo tescil ettirmek için ne yapılmalıdır?

Bunun yanı sıra yapılan logonun firmayı yansıtması da oldukça önemlidir. Logo tescil ettirmek ile ilgili kurallar ve gereklilikler için firmamız her türlü yardımı ve desteği sağlamaktadır. Bunun için firmamız ile iletişime geçerek çok daha detaylı bilgi alabilirsiniz.