Logo Tescili Nasıl Yapılır

Logo tescili nasıl yapılır sorusuyla başvuran müşterilerimize vekalet sistemi ile her türlü aşamada yardım etmekteyiz. Logo patenti başvuru tarihinden itibaren 10 yıl sürer ve 10 yılda bir yenilenme gerektirir.

Logo; şirketlere ait ürünlerin ve hizmetlerin markasının haf, sayı veya grafik gibi ögeler kullanılmak suretiyle sembolleştirilmesidir. Amblemden farklıdır. Firmanın ismini yansıtmaktadır. Logo yaratmak için mevcut fontlar kullanılabilir ya da yeni fontlar tasarlanabilir. Logoların kolay anlaşılır, sade ve hatırlanması kolay olması logo tescili nasıl yapılır sorusuna yanıt ararken tasarlamanız gereken ilk adımdır. Ayrıca logolar özgün ve kimse tarafından kullanılmış olmamalıdır. Başka firma veya ürünleri çağrıştırmayan değişik logolar tercih edilmelidir. Logo tescili nasıl yapılır diyenler aynı zamanda marka tescilini de yaptırabilir. Logo ve marka tek bir başvuru işlemiyle tescil edilebilmektedir.

Logo tescili nasıl yapılır diye işe koyulan müşterilerin başvuru aşamasını gerçekleştirip her aşamasını takip etmekteyiz. 5-6 aylık bir inceleme sürecinden sonra logonun benzersiz olması durumunda logonuz Türk Patent Enstitüsü tarafından onaylanır. Logo tescili nasıl yapılır sorunuzla başlayan işlemlerinizden sonra da her işlem adımınızda ve sonunda en iyi hizmet ve danışmanlık ile yanınızdayız.