Marka Çeşitleri

Garanti Markası: Marka çeşitleri arasında yer alan bu türdeki markalar; firmanın ortak özelliklerini, kalitesini ve üretim usullerini garanti altına alan işarettir.

 

Marka; bir firmanın mal ya da hizmetlerini diğer firmalardan ayırt etmek için kullanılan, herhangi bir çizim yöntemiyle yapılmış ve baskı teknolojileri ile yayınlayıp çoğaltılabilen işaretlerdir. Marka koruması önemli bir yere sahip olan marka tescilleri, marka sahiplerini koruyan bir sistemdir. Bu sistemle uluslararası alanda markanızı koruyabilirsiniz. Kanunla yürürlüğe giren marka çeşitleri ise sahibine belli haklar sağlamaktadır.

 

Marka Çeşitleri Nelerdir?

 

Markalar Kanunu çerçevesinde marka çeşitleri yürürlüğe girerek, hukuki açıdan bazı eksiklikler tamamlanmıştır. Bu çerçevede marka çeşitleri şu şekilde sıralanabilmektedir:

 

Ortak Marka: Üretim, ticaret ve hizmet sektöründe faaliyet gösteren firmaların ürünlerine özel olarak üretilen tek kullanımlı işaretlerdir. Örneğin, bir gruba ait bir ürünün aynı marka altında pazarlanması gibi.

 

Ticaret Markası: Bir işletmenin malını, diğer işletmelerden ayırt etmeye yarayan işarettir.
Hizmet Markası: marka çeşitleri arasında sonuncu olan hizmet markası, herhangi bir firmanın hizmetini, diğer firmalardan ayırmaya yarayan işarettir.

 

Marka Tescil Hizmetleri

 

Marka tescil hizmetleri ile markanızı korumak için sizlere destek olan firmamız, bünyesinde bulundurduğu uzman ekiple sizlere hızlı ve kolay tescil imkânı sunmaktadır. Marka çeşitleri konusunda deneyimli personelimiz, sizlere markanızı koruma konusunda da danışmanlık hizmeti vererek işlemleri en doğru şekilde yapmanızı sağlıyor. Siz de en güvenilir ve en doğru marka tescil hizmeti almak istiyorsanız, çalışma ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.