Marka Devri

 

Marka devri işlemlerinizde sizlere destek olan firmamız, sizlere verdiği destekle işlemlerinizin en kısa zamanda ve kolayca yapılmasını sağlamaktadır. Bu sebeple; siz de güvenli bir devir işlemi gerçekleştirmek istiyorsanız, firmamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Marka Tescil Devir İşlemleri Nasıl Yapılır?

Markalar; tescil olduktan sonra hukuki bir statü kazanarak, 10 yıl boyunca yasal bir koruma altındadır. Tescillenmesi ile hukuki bir statü kazanan markalar, aynı zamanda ticari bir statüye de kavuşurlar. Bu sebeple, markalar da tıpkı ticari bir şey gibi alınır veya satılırlar. Marka devri de hukuki bir işlem olduğundan yasalara uygun bir şekilde yapılmalıdır. Marka devirleri, Türk Patent Enstitüsü -TPE- tarafından yürütülmektedir. Marka devri sonrası devir işlemi sicil kütüğüne işlenerek, işlemler tamamlanır. Bu sebeple, devir işlemi sadece tescili tamamlanmış markalar üzerinden yapılabilmektedir.

 

Marka Tescil Devri İçin Gerekli Olan Belgeler

 

Marka devri için hem noter tarafından hem de TPE tarafından istenilen bazı evraklar bulunmaktadır. Bu evrakları şu şekilde sıralayabiliriz;

 

-Noterdeki işlemler için istenen belgeler;
-Marka örneği (Marka Tescil Belgesi)
-Markanın kanuni temsilcisinin başvurusu
-Türk Patent Enstitüsü için gerekli evraklar;
-Vekâletname
-Devralacak firmanın faaliyet belgesi
marka devri için harç bedelinin yatırıldığına dair dekont
-Noterden onaylanmış marka devir sözleşmesi
-Gerekli belgeler tamamlandıktan sonra devir işlemi tamamlanır ve sicil defterine kayıt edilir.

 

Marka Tescil Devir İşlemleri Hizmetleri