Marka Patent Ankara

 

İncelemeli marka patent alımında kullanım süresi 7 senedir. İncelemeli marka patent ankara tescil işlemlerinde 20 senelik tescil hakkı verilmektedir.

 

Buluş, üretim ve firma ismi olarak, benzerlerinden ayırt edilerek, ticari faaliyet sağlama işlemleri marka başlığıyla yapılmaktadır. Marka patenti, buluş veya üretimini gerçekleştirdiğinizi ürünün tüm haklarını almak, ticari ve pazarlama alanında marka patent ankara firması olarak, menfaatinizi gözetmektedir. İncelemeli ve incelemesiz uygulama şekilleri ile marka patent ankara iki şekilde alınmaktadır.

Ürün ve marka patenti almak için öncelikle marka tescili sorgulaması yapılmalıdır. Daha önce tescili yapılmış markaların patentleri, süresi dolmadan tekrar, başka kişilerce alınamaz. Türk Patent Enstitüsü tarafından marka patent ankara sorgulaması ve başvurusu kabul edilmektedir. Marka patent başvuru dilekçesi, logo, marka isim ve bilgileri, ürün veya buluş tanıtım bilgileri şeklinde sunulmaktadır. Marka kabul işlemi ardından resmi gazetede yayınlanan marka patent ankara ilanına 3 ay itiraz gelmediği takdirde marka patenti alınmış ve marka haklılıkları koruması başlamış olunur.