Marka Patent Tescil

 

 

Marka patent tescil işlemlerinde en önemli unsur marka patentine konu olmuş olan işaretin ayırt edici olma özelliğidir. Ayırt edicilik, marka patent tesciline konu olan işaret, şekil veya ismin diğer mal ve hizmetlerin işaret, isim ve şeklinden farklı olması kriteri demektir.

 

Büyük emek ve Araştırma – Geliştirme yatırımları vererek oluşturulan buluşun korunma yoluna marka patent tescil denilmektedir. Bu patent tescil işleminin tam anlamı ile koruma sağlaması için marka tescil tarifnamesinin ve işlemlerinin doğru bir şekilde ve herhangi bir eksik olmadan yapılması gerekmektedir. Bu aşamada firmamız tarafından tüm marka patent tescil işlemleriniz sizin adınıza yürütülerek takip edilir.

MARKA PATENT TESCİLİ NEREDE YAPILMAKTADIR?

Marka patent tescil işlemi, Türk Patent Enstitüsü tarafından incelenerek onaylanmaktadır. Buraya kayıtlı resmi vekiller aracılığı ile de bu işlem yapılabilmektedir. Tescil işlemi yaklaşık olarak 1 yıl kadar sürmektedir. Marka patent tescil süresi, başvurunun yapıldığı gün ve saatte başlar ve yapılan araştırmaların sonucu ya sizin adınıza işlemi yapan bize, ya da işlemi yapan kişinin kendisine bildirilir.