Marka Patent Tescili

 

Son yıllarda büyüyen sanayi ve ekonomi neticesinde marka patent tescili önemli bir hal almıştır. Marka, bir işletmenin mal veya hizmetlerinin diğer işletmelerin mal ve hizmetlerinden ayrılmasını sağlayan işaretlerdir.

 

Marka patent tescili ise bu buluşun sahibini gösteren belgedir. Bir ürünün buluş olarak sayılabilmesi de hem sanayiye uygulanabiliyor olmasına hem de ilk kez ortaya çıkarılmasına bağlıdır. Daha önce ortaya çıkarılan marka patent tescili, benzer ürünlere verilmez. Bu sebeple biz başvurunuzu yapmadan önce derinlemesine bir araştırma yaparak ürünün daha önce bulunup marka tescili yapılıp yapılmadığına göre başvurunuzu yapmaktayız.

 

MARKA PATENT İŞLEMİ NASIL YAPILIR, HANGİ EVRAKLAR HAZIRLANIR?

 

Marka patent tescili, isim tescilinden farklı olarak buluşun size ait olduğunu gösterdiği için ürünün tüm mülkiyeti de size ait olmaktadır. Marka patenti alınabilmesi için ürünün bir yenilik içermesi, sanayiye uygulanabiliyor olması ve tekniği bilinen durumun aşılması gerekir. Bu özellikler elde edildikten sonra marka patent tescili için evraklar hazırlanarak sizin adınıza verdiğiniz vekâletname ile firmamız tarafından işlemleriniz gerçekleştirilmektedir.