Marka Patent

 

Marka patent başvuru süreci, markayı tescil ettirmek için müracaat işlemi ile başlar ve bu müracaatın kabul edilmesi sonucunda markanız korunmaya başlar. Markanın tescil edilme süresi yaklaşık olarak 12 ile 14 ay arasında gerçekleşmektedir.

 

Marka patent başvurusu yapmadan önce markanın daha önce tescil edilip edilmediğinin kontrol edilmesi gerekmektedir. Bu konuda firma olarak sizin adınıza bu araştırmayı kapsamlı bir şekilde yaparak marka patent işlem süreçlerinizi hızlandırıyoruz. Bu sayede sizin herhangi bir araştırma yapmanıza gerek kalmamaktadır.

MARKA PATENT İŞLEMLERİ

Marka patent işlemi için firmamız gereken marka araştırmasını yaptıktan sonra sizden bazı belgeler alarak sizin adınıza Türk Patent Enstitüsüne marka patenti için başvurunuzu yapıyoruz. Başvuru Türk Patent Enstitüsüne ulaştıktan sonra 6 – 7 ay süre ile bir uzman tarafından incelenir. Markanın yayınlanması ise ortalama olarak 3 ay sürer. Yapılan araştırmalar sonucunda herhangi bir itiraz olmadığı sürece marka patent işlemi 12 – 14 ay sürede tamamlanır. Ancak herhangi bir itirazınız olduğunda itiraz işlemi sonuçlanana kadar, marka patent işlemi durdurulur.