Marka Patenti Alma

 

Marka patenti alma, bir markanın korunabilmesi ve çalışmalarına güvenle devam edebilmesi için son derece önemlidir. Patent alınması markanın tüm haklarını koruyacak ve kötü niyetli kişilerin marka kimliğini çalmalarına engel olacaktır.

Marka patenti alma, markanın ismini, logosunu, kendine ait olan özelliklerini koruma altına alacaktır. Böylece logo dahil hiçbir marka özelliği kopyalanamayacaktır.

Patent alınmaması halinde olabilecekler nelerdir?

Marka patenti alma, firmalar için son derece gerekli olan durumlardan bir tanesidir. Patentin alınmaması ve önemsenmemesi çok ciddi problemlere yol açabilmektedir. Bunlardan ilki markanın kişisel özelliklerinin çalınmasıdır. Markaya özel olan logo ya da amblem gibi çalışmaların başkalarında da görülmesi mümkündür. Bu tür problemlerin oluşmaması için marka patenti alma işlemleri önemsenmeli ve kısa sürede hareket geçilmelidir.

Nasıl yapılır?

Marka patenti alma işlemleri Türk Patent Enstitüsü’ne başvuru yapılması ile alınacaktır. Başvuru sonrası gerekli şartlar yerine getirilmeli ve belgeler toparlanmalıdır. Şahıs için yapılan başvurularda istenen belgeler, şirket başvurularında istenen belgelerden farklıdır. Tüm bu belgelerin öğrenilmesi ve patent alma işlemlerinin güvenle yapılabilmesi için firmamız ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz. Bu sayede hata yapma ihtimali ortadan kalkacaktır.