Marka Patenti Almak

İşletmeler marka patenti almak için gerekli başvuruları yapıp süreci tamamladığında marka ve isimleri belirli süre boyunca korunmaktadır. Marka tescili yapıldığı andan itibaren piyasada aynı isimle diğer firmalar faaliyet gösteremezler.

 

Günümüzde firmaların sektörde ilerlemek ve yerlerini daha da sağlamlaştırmak adına marka patenti almak oldukça önemli bir yer tutar. Özellikle müşteriler nezdinde güvenilirliği arttıran ve firmaların gelecekte benzer isimler nedeniyle karşılaşabilecekleri olumsuzluklara karşı onları koruyan marka, ürünleri rakiplerinden ayıran en önemli olgulardan birisidir.

– Marka patenti nedir?

İşletmelerin isimlerini ve ürünlerini diğer firmalardan ayırarak farklılaşma yolunda isimlerini onaylatma ve telifini almalarıdır.

– Marka patenti almanın güvencesi var mıdır?

Aynı zamanda marka patenti almak işletmelerin benzer isimlerden dolayı zor duruma düşmesini de engeller ve karışıklıkların oluşmasına engel olur.

– Marka patenti nasıl alınır?

Marka patenti almak için gerekli evraklar hazırlandıktan sonra yetkili kurumlara uygun prosedürler izlenerek başvuru yapılmakta ve markalar güvence altına alınarak firmaların haksız rekabet ortamından korunmaları sağlanmaktadır. Sizde markanızı güvence altına alıp olumsuz şartlardan etkilenmeden geleceğe daha güvenli adımlarla ilerleyebilirsiniz. Marka patenti almak için iletişim kanallarımızdan dilediğiniz zaman bize ulaşabilirsiniz.