Marka Satışı

TPE kuralları çerçevesinde yapılan devir işlemlerinde, markanın daha önceden tescil edilmiş olması gerekmektedir. marka satışı işlemlerini kolay ve hızlı bir şekilde yapabileceğiniz hizmetlerimizle sizlere her türlü desteği vermeye hazır olan firmamız, uzman kadrosu ve deneyimli elemanları ile sizlerin yanında yer almaktadır.

 

Türk Patent Enstitüsü(TPE) yetkilileri tarafından tescil edilmiş bir markanın satışı devir sözleşmesi ile mümkün olmaktadır. Tescil edilen markalar, tescil sonrası ticari haklara kavuştuğu için devir işlemleri de ticari hukuka göre yapılmaktadır. marka satışı , noter onaylı bir devir sözleşmesi ile yapılmakta ve TPE’ye yapılacak başvuru ile neticelendirilmektedir. Gerekli belgeleri temin eden firmalar, TPE hesabına devir için gerekli ücreti yatırarak başvurularını tamamlarlar. Ayrıca marka satışı yapılmadan önce marka üzerinde herhangi bir haciz, rehin gibi takyidatın bulunmaması da işlemlerin süresini kısaltacaktır.

Marka Satış Hizmetleri

Noterde yapılan devir sözleşmesi ile başlayan marka satışı işlemleri 556 sayılı KHK hükümleri çerçevesinde yürütülmektedir. Devir sözleşmesi ile marka, firmanın mal varlığından çıkarak başka bir firmanın mal varlığına eklenmektedir. marka satışı sırasında tüketiciyi yanılgıya düşürebilecek benzer hizmet veya ürün markalarının da devredilmesi zorunlu bir kuraldır.

Siz de marka devri için uzman bir firma arıyorsanız, sizleri en kısa sürede çalışma ofisimize bekleriz.