Marka Sınıfları

 

Marka sınıfları tescil ettirilecek olan ürüne göre değişmektedir. Tescilli markalar, tescil edilen kişinin bilgisi dışında üretilemez ve satılamaz. Bu sayede yapılacak olan haksız kazançların önü marka sınıfları tescili ile kesilmiş olmaktadır.

Bir teşebbüsün mal veya hizmetlerinin başka bir teşebbüsten ayrılmasını sağlayan özellikler, sözcükler, logolar, kişi adları, harfler, sloganlar ve sayıların tamamına marka denir. Markalar mal ve ambalajı ile tescil ettirilebilmektedir. Marka tescil işlemlerinizi güvenerek bize teslim edebilirsiniz.

MARKA TESCİLİ NASIL YAPILIR?

Marka sınıfları ile buluşu yapılan ürünün tescil edilmesi, tescil ettirene çok kapsamlı haklar vermektedir. Öncelikle en az 10 yıl bu markanın koruyuculuğu alan kişi, 10 yılsonunda tekrar yapılacak olan marka sınıfları işlemine göre tescil ile yeniden 10 yıl koruma hakkı alır. Marka tescil işlemlerinin birçok ayrıntısı vardır ve bu ayrıntılara dikkat edilmezse marka tescil başvurusu reddedilir. Bu da birçok emeğin boşa gitmesine sebep olur. Bu nedenle uzman ekibimizle işlemleriniz en ince ayrıntısına kadar incelenerek yapılır ve tescil işleminizde herhangi bir aksama yaşanmaz.

Marka tescili işleminde öncelikle marka sınıfları içinden hangisinin seçileceğine karar verilir ve daha sonra tescil işlemlerine geçilir. Sektörel araştırma yapılarak bu araştırma olumlu sonuç verirse evrak ve belgeler hazırlanır. Marka sınıfları 1. Sınıftan başlayarak 45.sınıfa kadar gitmektedir. Markanıza en uygun sınıf seçiminde firmamız yardımcı olarak tescil işlemlerinizi gerçekleştirmektedir.