Marka Takip

Marka takip izleme sistemleri ile Türk Patent Enstitüsü’nün her ay yayınladığı marka başvuruları düzenli olarak incelenmekte ve marka başvurusu tescil aşamasında iken iptal edilebilmektedir.

 

Bir markanın tescil edilmesi onun hukuki olarak korunduğu anlamına gelse de marka tescilinden sonra markaya benzer başvuruların tescilini engellemek için marka tescil işlemlerini izlemek oldukça önemlidir. Marka takip işlemleri, Türk Patent Enstitüsü’ne başvurusu yapılan benzer markaları tespit etmek ve marka başvurusunu engellemek için kullanılan yöntemlerdir. Gelişmiş programlar kullanılarak tespit edilen benzer marka başvuruları, markanıza yakın tescil işleminin önlenebilmesi için önemlidir.

Marka İzleme Hizmet İçeriği

Tescil işleminin 3 ay ilanda kaldığı Resmi Marka Bülteni’nine itiraz edilerek marka tescilinin iptali sağlanabilmektedir. Marka takip işlemleri ile sunulan hizmetler şu şekilde sıralanmaktadır:

Bu hizmetle şüpheli markalar tespit edilmekte ve marka sahibine bildirilmektedir.
Marka takip işlemleri ile takip sonuçları belli periyotlarla marka sahibine iletilmektedir.
Marka tescil sahibinin talebine göre farklı hizmet talepleri de bulunabilir.
Marka takip hizmetleri sonucu tespit edilen aykırı başvurular, itiraz edilebilmesi için marka sahibine bildirilir. Gerekli itiraz, hizmet veren firma tarafından değil marka sahibi tarafından yapılır.

Marka Takip Hizmetleri

Firmamız bünyesinde yer alan uzman ekip; marka takip sistemleri ile marka başvurularını inceleyerek, sizlere markanızı korumada yardımcı olmaktadır. Siz de konusunda uzman personelimize marka takibi yaptırmak istiyorsanız, çalışma ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.