Marka Tescil Belgesi

 

Şirketlerin tüketici algısında önemli bir yeri olan markalar, sahip olduğu kişi veya kuruluşlara sağladığı imkânlarla önemli avantaj sağlamaktadır. Marka sahipliğinin göstergesi olan marka tescil belgesi, tescil sahibinin sahip olduğu hakları göstermesi açısından önem teşkil etmektedir.

 

Bu sebeple, doğru ve sağlıklı bir tescil işleminin gerçekleştirilebilmesi için marka tesciline önem vermek gerekmektedir. Marka tescil belgesi başvurusu yapmadan önce, belge alabilmek için izlenmesi gereken prosedürler bulunmaktadır. Bu işlemlerin hızlı, doğru ve zamanında yapılması tescil süresini kısaltmaktadır.

 

Marka Tescil Belgesi Nasıl Alınır?

 

Marka tescili başvurusu yapmadan önce, markanızın tescile uygunluğunun kontrol edilip araştırılması gerekli ve önemli bir işlemdir. Bu araştırma tamamlandıktan sonra marka tescil belgesi başvurusu için gerekli evraklar temin edilmelidir. Bu evraklar ise şu şekilde sıralanmaktadır:

 

-Marka tescil başvuru formu
-Marka tescil ücret makbuzu
-Vekâletname (vekil firmalar için)
-Tescil edilecek markanın örneği

 

Marka tescil belgesi için gerekli evraklar temin edildikten sonra; başvurular, Türk Patent Enstitüsü’ne yapılmaktadır. Başvuru sonucu olumlu olduğu takdirde marka, 3 ay boyunca Marka Bülteninde yayınlanır. Bu süre içinde herhangi bir itiraz gelmediği zaman marka tescillenerek, sahibine marka tescil belgesi verilir.

Marka Tescil Belgesi Alma Hizmetleri

Marka Tescil Belgesi alma hizmetlerinde daima yanınızda olan uzman firmamız, deneyimli personeli ve uzman kadrosu ile sizlere destek olmaktadır. Hızlı, kolay ve rahat bir şekilde alabileceğiniz Marka Tescil Belgesi hizmetleri için firmamızdan destek alabilirsiniz.