Marka Tescil İşlemleri

 

Herhangi bir markanın korunmasını sağlayan, bu sayede hem ürünü hem de sahibini koruyan işlemlere marka tescil işlemleri denir. Tescil işlemi yapılan markanın gerçek sahibi, tescil edilen markayı ilk olarak düşünen ve bu ürünün kullanımına devam eden kişidir.

 

 

marka tescil işlemleri için seçilen markanın, ürüne tam olarak uygun olması ve daha önce hiç kullanılmamış olması gerekir. Aksi takdirde tescil başvurusu onaylanmaz. Bu işlemlerin bu nedenle alanında uzman firmalar tarafından yaptırılması işinizi kolaylaştırır. Firmamız bütün marka tescil işlemleri öncesi başvuru aşamasında ve sonrasında başvuru takibinde sizin adınıza her türlü işlemi büyük bir titizlikle yapmaktadır.

 

MARKA TESCİL İŞLEMLERİNİN ÖNEMİ NEDİR?

 

Marka tescil işlemleri ile ürününe marka tescil ettiren firmalar, hem toplumun hem de resmi bir kurumun onayından geçmiş olarak artık herhangi bir risk taşımamaktadır. Böylece sağlam temellere sahip olmaktadır. Firmaya ait ürünü kullanarak haksız bir şekilde kazanç sağlamak isteyenler bu şekilde engellenmiş olmaktadır. Ayrıca firmanız adına haksız kazanç sağlama suçlaması da marka tescil işlemleri ile önlenmiş olmaktadır. Bu nedenle marka tescili önemli ve dikkat edilmesi gereken işlemlerdir. Bu kadar önemli olan işlemler firmamız aracılığı ile kolay bir şekilde halledilmektedir.