Marka Tescil Ofisi

 

Marka, bir ürünün kendi kategorisinde bulunan diğer ürünlerden ayrılmasını sağlayan özelliklerin toplamıdır. Marka tescili ise marka tescil ofisi yardımı ile meydana getirilen ürünün sahibine tescil edildiğini gösteren bir işlem ve bu işlem sonucunda verilen belgedir.

 

Marka tescili, ürünün asıl sahibinin avantajına olan bir uygulamadır. Marka tescil ofisi aracılığı ile yapılan tescil işlemleri sonucunda alınan marka tescil belgesi ile tescil sahibinin bilgisi dışında ürün hem üretilemez hem de satılamaz. Ancak bu belgenin onaylanması için işlemlerin doğru olarak yapılması gerekir. Bu nedenle marka tescil ofisi danışmanlık hizmetlerimizle marka tescil işlemlerinde herhangi bir sorun yaşamamanız için büyük bir gayretle çalışılır.

 

Marka Tescili Nasıl Yapılır?

 

Marka tescili için marka tescil ofisi olarak tescil işlemlerinin ilk aşamasından son aşamasına kadar atanan vekilimiz sizin adınıza bütün işlemleri yürütür. Bunun için bir vekâletname alınır ve tescil edilecek marka için bir piyasa araştırması yapılır.

 

Piyasa araştırması marka tescil ofisi tarafından yapıldıktan sonra, marka daha önce kullanılmadıysa ve tescili için herhangi bir sorun yoksa belgeler hazırlanarak TPE’ne başvuru yapılır. Marka önceden kullanıldıysa yeni marka konusunda da uzmanlarımız daima yanınızda olmaktadır.