Marka Tescil Patent

 

İşletmeler açısından bir çok avantaj sağlayan marka tescil patent işlemi Türkiye Patent Enstitüsüne yapılan başvuru ile gerçekleştirilmektedir. Marka tescil işlemi ile başka firmanın isimlerini kullanarak kazanç sağlamaları engellenmiş olur.

 

Türkiye’de yerleşik olarak ikamet eden ve ticari faaliyette bulunan herkesin ürünlerini korumak amacıyla yaptığı tescil işlemine marka tescil patent denilmektedir. Öte yandan Türkiye’de yerleşik Paris Sözleşmesine taraf olan ülkelerin gerçek veya tüzel kişileri de marka tescil patent başvurusunda bulunabilmektedir. Herhangi bir işletmenin mal ve hizmetlerinin diğer işletmelerin mal ve hizmetlerinden ayrılmasını sağlayan işaretlere marka denir ve bu markanın alınması işlemine marka tescil patent denilmektedir. Yasal yollarla bu markanın korunması, marka tescil patenti ile sağlanmaktadır.

 

MARKA TESCİL PATENT İŞLEMİ SIRASINDA GEREKLİ OLAN EVRAKLAR NELERDİR?

 

Marka tescil patent işlemi için önemli bir çok ayrıntı vardır. Bu ayrıntıların bilinerek doğru zamanda ve doğru belgelerle başvuru işleminin yapılması, neticenin daha hızlı alınmasında etkilidir. Bu anlamda firmamız bütün gerekli belgeleri hazırlayarak sadece belgeleri size imzalatarak verilecek vekaletname ile sizin adınıza başvuru işlemi yapılır ve 1 yıllık süreç boyunca da sürekli olarak takip edilir.