Marka Tescil Yenileme

 

Marka tescil yenileme, marka tescili sona ermiş kişilerce başvurulan işlemlerdendir. Marka tescili markanın korunması ve haklarının saklı tutulması için son derece önemlidir. Fakat belirli bir süresi olan marka tescili bir süre sonra sona erecek ve yenilenmesi gerekecektir.

 

Marka tescil yenileme, bu noktada devreye girmekte ve süresi dolan markaların yeniden tescillenmesini sağlamaktadır. Marka tescil yenileme işlemlerinin yapılabilmesi için bazı prosedürlerin izlenmesi gerekecektir. Bunlardan ilki toplanması gereken belgeleridir. Gerekli belgeler toplanmalı ve belirlenen ücret ödenerek marka tescili yenilenmelidir.

Marka tescil yenileme işlemleri ne zaman yapılmalıdır?

 

Marka tescil yenileme için belirli dönemler bulunmaktadır. Marka tescilinin yenilenmesi için en ideal süre aralığı tescil bitimi sonra ilk 6 aydır. Bu süreçte başvuru yapılmalı ve marka yeniden tescillenmelidir. Başvuruyu gene marka sahibi yapmalıdır.

 

Marka tescil yenileme için gerekli olan belgeler

 

Marka tescil yenileme işlemleri için gerekli olan 3 adet evrak bulunmaktadır. Bunlardan ilki ücret dekontudur. Belirlenen ücret istenilen hesaba yatırılmalı ve dekontu başvuruda kullanılmalıdır. Diğer iki evrak ise başvuru dilekçesi ve karar patent vekaletnamesidir. Bu 3 belge ile başvuruda bulunulacak ve tescil yenilecektir. Konu hakkında çok daha detaylı bilgi için firmamız ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz. Firmamız sayesinde tüm bu işlemler kısa sürede gerçekleştirilecektir.