Marka Tescili Nedir

 

Kişi ya da bir firmayı temsil eden işaret ve logoların yanında bir ürünü diğerlerinden ayıran özelliğine marka denilmektedir ve diğer firmalar tarafından kullanılamamasını sağlamak için TPE’den alınan tescil belgesidir.

 

Bu tanım marka tescili nedir sorusuna bir cevap olarak verilebilir. Bu konuda yani marka tescili nedir hakkında bilgi sahibi olmayan firmalar tescil konusunda geç kalabilmekte ve bu da firma için sıkıntılı bir duruma neden olabilmektedir.

 

Markanızı Taklit Edilememesi İçin Doğru Tescil Şarttır

 

Sizler marka tescili nedir diye bir fikir sahibi olduktan sonra bunun dikkatle takip edilmesi gereken bir süreç olduğunu da bilmelisiniz. Başvuru sırasında yapılabilecek yanlışlıklar işlemi geciktirebilecek hatta onay verilmemesine de neden olabilecektir. Bunun için marka tescili nedir diye araştırırken bu süreçte her aşamada sizlere yardımcı olmak için hizmet vermekteyiz.

 

Marka Başvurusunu Kimler Yapabilir?

 

Firmamız sizlere marka tescili nedir ve nasıl yapılır konusunda hizmet verecek ve markanızın da sorunsuz bir şekilde tescil edilmesi için gerekli çalışmayı yapacaktır. Marka tescili için her türlü özel ve tüzel kişiler ya da onların vekilleri başvuru yapabilmektedir.