Marka Tescili Yaptırmak

 

Marka tescili yaptırmak demek, firmaların kendi ürün ya da hizmetlerinin diğerlerinden ayrılmasını sağlayacak bir işarete sahip olmaları demektir.

 

Firmalar için oldukça avantajlı bir durum olan marka tescili, markanın özenli ve dikkatli bir şekilde korunmalarını sağlamaktadır. Marka tescili yaptırmak için Türk Patent Enstitüsü’ne başvuruda bulunmak gerekmektedir.

 

Markayı tüm olumsuz durumlardan korumak ve kaybetmemek adına marka tescili yaptırmak oldukça önemli bir yere sahiptir. Marka tescili yaptırmak için red cevabı ile karşı karşıya kalmamak adına uygun bir marka talebinde bulunulmalıdır.

 

Marka Tescili Yaptırmanın Faydaları

 

Marka tescili yaptırmak işletmelerin geleceğe daha sağlam adımlar ile yürümesini sağlamaktadır. Resmî kurumlardan alınmış bir kanıt niteliğinde olan marka tescili, markanın başka kötü niyetli kişiler tarafından kullanılmasının da önüne geçmektedir. Markaların daha değerli bir hale gelmesine imkan tanıyan ve hem tüketiciye hem de firmalara çok önemli faydalar sağlayan marka tescili, ürün ya da hizmetlerin başka ürün ya da hizmetler ile karıştırılması riskini ortadan kaldırmaktadır.