Marka Tescili

Ülkemizde marka tescili Türk Patent Enstitüsü (TPE) tarafından yürütülmektedir. Kişilerin veya firmaların marka tescili alabilmeleri için bazı kriterleri yerine getirmesi gerekmektedir.

 

Herhangi bir markanın yasal haklarını koruma altına almak için marka tescil işlemi yapılmaktadır. Bir işletmenin hizmetini başka bir işletmeden ayırmak için kullanılan markalara her türlü şey konu olabilmektedir.

 

Marka Tescili Başvurusu Nasıl Yapılır?

 

Markasının patentini almak isteyen kişilerin veya firmaların doğru marka tescili için izlemeleri gereken bazı teknik detaylar bulunmaktadır. Bu detayları şu şekilde sıralayabiliriz:
Başvuru Zamanı: Yatırıma girişmeden önce marka patentini almak, ileride marka ile ilgili çıkabilecek sorunların önüne geçilebilmesi açısından önemlidir.

 

Başvuru Yeri: marka tescili yapmak isteyenler merkezi Ankara’da bulunan TPE’ye başvuru yapmak zorundadırlar. TPE’nin ülkemizde herhangi bir şubesi olmadığı unutulmamalıdır.
Birden Fazla Marka Tescil Başvurusu: Birden fazla marka tescili yapılması, aksi bir durumda başvurunuzun reddedilme sonrası yaşanabilecek olumsuzlukları önler.
Marka Sınıf Tespiti: Sağlıklı bir marka tescili için doğru melek sınıfı belirlenmesi, markanızın koruması için önemlidir.

 

Siz de işinin uzmanı ve deneyimli personellerden oluşan firmamızla en doğru ve en güvenilir marka tescili yaptırmak istiyorsanız, sizleri çalışma ofisimize bekleriz. Marka tescil işlemleri uzman ekibimizle sorunsuz bir şekilde yerine getirilmektedir.