Marka ve Patent Vekilliği

 

Bir teşebbüsün başka bir teşebbüsten ayırt edilmesini sağlayan marka, kişi ismi dahil olmak üzere her türlü sözcük ve sayıyı içerebilir. Patentli buluş ise, alınıp satılabilen hatta kiralanabilen buluş sahibinin mülkiyetidir. Türk Patent Enstitüsü nezdinde firmanızın adına, firmanızın işleri ve markanızın tescili adına yapılan çalışmaya marka ve patent vekilliği adı verilmektedir.

 

Marka tescil işlerinizi yapacak olan marka ve patent vekilliği sizlere pek çok yönden avantaj sağlayabilmektedir. Noterden alınacak bir vekaletname ve yapılacak olan bir anlaşma ile marka ve patent vekilliği hizmeti alabilirsiniz. Marka vekiliniz olmak zorunda değildir; ancak firmanızın hak kaybına uğramaması, benzer marka takiplerinin belirlenmesi, uluslararası marka teslim işlemlerinin yapılabilmesi, marka başvurusu ve tescil aşamasına gelene kadar evrakların takip edilmesi için alacağınız marka ve patent vekilliği hizmeti sizlere kolaylık sağlar. Bu nedenle zorunlu olmasa da, gereklidir.

 

Alınacak marka ve patent vekilliği hizmetiyle hak kaybına uğramazsınız. Böylece hem maddi hem manevi zararlara uğrama riskinden uzak kalırsınız. Markanızın korunması ve bilgilendirme alabilmek için marka ve patent vekilliğiyle ilgili hizmet alabilirsiniz.