Online Tescil

 

Herhangi bir ürünün ismi veya markası tescil ettirilmek istendiğinde başvurulacak yöntemlerden birisi online tescil işlemidir. Tescil işlemi ile markanın veya ürünün 10 yıl süre ile koruması sağlanmaktadır.

 

 

10 yıl sonrasında tekrar yapılacak olan online tescil işlemi ile bir 10 yıl daha koruması sağlanmış olur. Tescil işlemi sayesinde ürün üzerindeki bütün haklar tescil sahibine geçmektedir. Haksız yolla ürünü veya adını kullanarak kazanç sağlamak isteyenler online tescil işlemi sonrasında engellenmiş olmaktadır. Bu nedenle önem arz eder.

 

ONLİNE TESCİL NASIL YAPILIR?

 

Online tescil işlemi için öncelikle gerekli olan bütün evraklar uzman ekiplerimizce hazırlanır. Tescil ettirmek istediğiniz markanın genel patent taraması yapılarak daha önce kullanılıp kullanılmadığına bakılır. Tüm evraklar sizin onayınıza sunulur. Onay alındıktan sonra verilecek olan vekaletname ile yetkilendirilen vekilimiz, online tescil işlemi için Türk Patent Enstitüsü’nün web sitesine girerek bütün evrakları sisteme yükler ve tescil başvurusunu sizin adınıza kısa sürede yapar. Başvuru işlemi sonrasında TPE gerekli araştırmaları yaparak 1 yıl gibi bir sürede işlemi sonuçlandırır.