Patent Alma Süreci

Patent alma süreci birçok adımdan oluşmaktadır. Her adıma ayrı ayrı dikkat edilmesi sürece hız kazandıracak ve herhangi bir problem oluşumunu engelleyecektir. Patent alma süreci ciddi ve önemli bir süreçtir.

 

En ufak bir ayrıntının atlanması işlerin uzamasına neden olacaktır. Bu noktada her detaya ayrı ayrı dikkat edilmeli ve işlemler için ilk adım atılmalıdır.

 

Patent alma süreci öncesi dikkat edilmesi gerekenler

 

Patent alma süreci öncesinde dikkat edilmesi gereken ilk nokta yapılan buluşun, buluş kategorisine girip girmediğinin anlaşılmasıdır. Bunu için belli kriterler bulunmaktadır. Her bir kriter incelenmeli ve buluşun patent için uygun olup olmadığına karar verilmelidir. Daha sonra ise patent enstitüsünün sitesi araştırılmalı ve buluşun daha önce yapılıp yapılmadığı incelenmelidir.

 

Patent alma süreci

 

Patent alma süreci içerisinde ilk olarak online başvuru yapılmalı daha sonra ise başvurunu incelenmesi beklenmelidir. Bu süreçte patent alımı için gerekli olan evraklar ve belgeler özenle hazırlanmalıdır. Patent alma süreci kolay bir süreç değildir. Tüm bu süreçte yanında olacak bir yardımcı arayan kişilerin firmamız ile iletişime geçmeleri gerekmektedir. Böylece patent alma süreci hiçbir problem oluşmadan kolaylıkla atlatılacaktır.