Patent Bürosu

 

Patent alabilmek için öncelikle patent isteminde bulunulan markanın yeni ve özgün bir buluş olup olmadığının araştırılması yapılır. Patent bürosu hizmetleri kapsamında yapılan bu ön araştırmada markanızın orijinalliğini teyit etmek için yoğun bir çalışma süreci başlatılır.

 

Markalara patent almada başarılı bir ön araştırma yapılması şarttır. Sizlere patent bürosu hizmeti sunan firmamız, ön araştırmadan, belgelerin hazırlanıp sunulmasına ve tesciline kadar her aşamada yanınızda olmaktadır.

 

 

Patent Başvurusu Öncesi

 

Patent bürosu danışmanlarımız tarafından yürütülen araştırmanın sonucunda markanızın orijinal ve yeni bir tasarım olduğu kanısına varıldığında, sizinle birlikte bu markayı anlatan ve tanıtan bir rapor hazırlanır.

 

Patent Başvurusu Sırası

 

Patent bürosu çalışmalarında yapılan ön araştırmanın ardından başvuru hazırlıklarına başlanır. patent bürosu danışmanlarımızla birlikte hazırlanacak olan başvuru dilekçesi ve gerekli belgeler ile birlikte Türk Patent Enstitüsüne müracaat edilir ve ardından da onay süreci başlatılmış olur. Onay sürecinde üç ayrı incelemeden geçecek olan markanızın patentini alabilmesi için sizlere danışmanlık hizmetlerinde bulunan firmamız yardımları ile patentinizi çok daha hızlı alabilirsiniz.