Patent Firmaları

Patent tescil belgesi, Dünya üzerinde geçerliliği olan ve buluşlar konusunda teknik sorunlara çözüm getiren bir belgedir. Patent Tescil Belgesi’ne sahip firmalar, belge sayesinde buluşlarını 20 yıl boyunca koruma altına almaktadır.

 

Tescil işlemleri için sizlere destek olan patent firmaları ise bu işlemlerin sorunsuz ve sağlıklı bir şekilde tamamlanabilmesi için sizlere yardımcı olmaktadırlar. Bulduğunuz bir icadın en önemli özelliği ise teknik detaylarıdır. patent firmaları tarafından başvuru öncesi dikkatle incelenen bu husus, buluşunuzun doğru tescil edilebilmesi için önemlidir. Bu sebeple, teknik detayları koruma altına alınmadan yapılan bir üretim, size maddi ve manevi zararlar verebilecektir.

 

Patentlenebilen Buluşlar Hangileridir?

 

Patent firmaları tarafından kolaylıkla yapılabilen tescil işlemlerinde, sadece belli bazı buluşlar patentlenebilmektedir. Patentlenebilen bu buluşların özellikleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 

-Yeni bir ürün olması
-Bilinmeyen bir teknikle tasarlanması
-Sanayi için kullanılabilir olması

 

Bazı ürünlere ise çeşitli sebeplerle patent verilememektedir. Patent verilemeyen ürünler ise şu şekilde sıralanmaktadır;

 

-Keşifler, teoriler
-Ahlaka aykırı buluşlar
-İnsan vücuduna zararlı icatlar
-Bitki veya hayvanları olumsuz etkileyebilecek icatlar
-Sanat eserleri, yazılımlar

 

Patent Tescil Hizmetleri

 

Patent firmaları arasında buluşunuzun en doğru ve en hızlı şekilde tescil edilebilmesi için sizlere yardımcı olan firmamız, bu süreçte daima yanınızda yer almaktadır. Bu konuda uzman ekibimiz, tescil işleminin en güvenli şekilde yapılabilmesi için sizlere destek olmaktadır. Güvenilir, doğru ve hızlı bir şekilde yapabileceğiniz tescil başvuruları için patent firmaları arasından bizi gönül rahatlığı ile seçebilirsiniz. Siz de buluşunuza patent almak istiyorsanız, sizleri en yakın zamanda çalışma ofisimize bekleriz.