Patent İşlemleri

Patent danışmanlık firmamız, sizin yerinize istemeniz dâhilinde bu işlemi yaparak patent işlemleri konusunda her zaman yanınızda olmaktadır. Mühendis olan vekilimize verilecek olan vekâletname ile bütün işlemleriniz vekiliniz tarafından yapılmaktadır.

 

Ticari bir firmanın veya şahıs firmasının patent işlemleri başlatabilmesi için öncelikle Türkiye’de uzun süredir ikamet etmesi gerekmektedir. Ayrıca patent işlemi yapılacak olan ürünün veya teknolojik buluşun, daha önce patent işlemleri yapılmamış olması gerekmektedir. Yani hem Dünya’da hem de Türkiye’de o markaya veya isme yönelik bir hizmet verilmemiş, kimse tarafından bilinmeyen bir ürünün patent işlemleri yapılması gerekmektedir. Bunun da patent taraması ile yapılması ve belirlenmesi mümkündür.

 

PATENT İŞLEMLERİ SONUCU NE KADAR SÜRE SONRA AÇIKLANIR?

 

Patent işlemleri için hazırlanan tarifname ile gereken belgeler, mühendis vekil tarafından, online olarak veya bizzat TPE’ne gidilerek yapılmaktadır. Başvuru süresi firmamızın hızı ile çok azdır. Başvuru sonucu ise TPE tarafından belgelerin incelenmesi ve başvurusu yapılan buluşun özgün olması araştırmaları il birlikte yaklaşık olarak 12 – 14 ay gibi bir sürede sonuçlanmaktadır.