Patent İstanbul

Marka ve buluş patent istanbul tescil belgelerinde; ilk evrak başvuru içerikli dilekçedir. Başvuru dilekçesinin TPE’ye iletilmesiyle birlikte yasal haklılık ve yasal koruma süreci başlamaktadır.

 

Marka tescil danışmanlık hizmetleri ve patent alımında hizmet sunan firmamız, hızlı çözümler ve etkili yöntemlerle, markanızın korunmaya alınmasına yardımcı olmaktadır. Genel olarak patent; bir buluşun, buluşu yapan kişi tarafından sahiplenmesi, tam yetki ile tüm haklarından yararlanması anlamına gelmektedir. Buluşun resmiyet kazanması ve belge alınması ile patent istanbul tescil işlemi gerçekleşmektedir. Türkiye’de ve Dünya’da marka tescili için patent istanbul firması olarak, tüm işlemleri gerçekleştiriyoruz. Türkiye’ de patent belgesi Türk Patent Enstitüsü tarafından verilmektedir. TPE kısaltışmış adı ile yasal belge veren kuruluşa, başvuru dilekçesi ile buluşa yasal koruma arzı patent istanbul olarak yapılmış olunur.

 

Patent Tescil Belgesi İçin Ne Gereklidir?

 

Patentiniz için buluşunuzun tüm hakları korunarak, hukuki hakları sizin menfaatine sağlanmaktadır. Belirtilen nüsha sayısına göre tarifname, buluş tanım ve unsurlarını anlatan istemler, buluşun görsel eklentileri sunulmalıdır. Görsel içeriklerde proje çizimi, buluş fotoğraf yahut resimleri kullanılabilir. Gerekli evraklarla birlikte patent istanbul başvurunuz alınır ve resmi gazetede yayınlanarak, patentiniz alınmış olur.