Patent İzmir

Patent işlemi koruma amaçlı olarak yapılır. Buluşu yapılan bir ürünün patent İzmir aracılığı ile patentini almak, o ürünün bütün tekel haklarına sahip olmak anlamına gelmektedir. Bu hakkı patent tescil belgesi ile elinde bulunduran kişinin izni ve bilgisi olmadan ürünün satışı ve üretimi yapılamaz.

 

Bu işlemlerin her aşamasında patent İzmir danışmanlık firması olarak yanınızda olmaktayız.

 

Bir buluşun patent alabilmesi için sahip olması gereken bazı özellikler vardır. Bu özellikler patent İzmir firması olarak tarafımızca tek tek incelenir ve başvuru işlemi inceleme sonrasında yapılır. Yeni oluşturulan buluşta bulunması gereken özelliklerden ilki; buluşun daha önce bilinen duruma dahil olmayan yeni bir buluş olması gerekmesidir. İkincisi ise sanayiye uygulanabiliyor olmasıdır. Bu özellikleri taşımayan buluşlara patent verilmeyeceğinden patent İzmir firması olarak kapsamlı araştırmalar yapılır ve patente konu olan buluş, başvuruya uygun hale getirilir.

 

Patent İşlemi Nasıl Yapılır?

 

Patent izmir danışmanlık firması olarak patent başvurusunda gerekli olan belgeler sizin için hazırlanır ve onayınızla size imzalatılarak TPE’ne başvuru yapılır. TPE belgeleri ve patent verilecek buluşu geniş bir araştırma ile inceleyerek yaklaşık olarak 14 ay içerisinde patent sonucunu bildirir.